$
בארץ

תקרית בגבול: חילופי אש בין צה"ל לצבא לבנון

אש מנשק קל נורתה לעבר סיור של צה"ל, שנסע סמוך למעיין ברוך. איש מהחיילים לא נפגע. בלבנון דווח על חילופי אש, שנמשכו כמה דקות. על-פי חלק מהדיווחים בביירות - חייל לבנוני נפגע. לפני שנה נהרג סא"ל דב הררי מירי צבא לבנון

חנן גרינברג, ynet 09:0701.08.11
תקרית אש בגבול הצפון: אש נפתחה הבוקר (יום ב') מלבנון לעבר סיור של צה"ל, שנסע ליד גדר הגבול, סמוך למעיין ברוך. איש מהחיילים לא נפגע, ובצבא בודקים מי ירה לעבר החיילים. על-פי חלק מהדיווחים בלבנון, חייל לבנוני נפגע.

 

מבדיקה ראשונית עולה כי ייתכן שכוח של צבא לבנון
הוא זה שפתח באש לעבר החיילים, ככל הנראה לאחר שסבר כי החיילים חצו את הגבול ונכנסו לשטח לבנון. גורמים בצה"ל הדגישו כי הכוח לא חצה את הגבול, והשיב באש לעבר האזור ממנו נורו יריות מנשק קל.

 

במקביל, כלי תקשורת בלבנון דיווחו על חילופי אש בין כוחות צה"ל לחיילי צבא לבנון, לאחר שלדבריהם חיילים פתחו באש לעבר בסיס של צבא לבנון, בגזרה המזרחית. על-פי הדיווחים, חילופי האש נמשכו כמה דקות. תחנת רדיו בביירות דיווחה כי התקרית החלה, סמוך לשעה 7:00 בבוקר. בעקבות התקרית הגיעו לאזור חיילים מצבא לבנון וגם אנשי יוניפי"ל.

 

מדובר בתקרית אש ראשונה מאז נהרג מג"ד המילואים, סגן אלוף דב הררי, באזור משגב עם, ב-3 באוגוסט אשתקד. לאחר התקרית האחרונה דיווחו בפיקוד הצפון כי צבא לבנון נוקט במשנה זהירות בכל הקשור לפעילות צה"ל, וחייליו נזהרים שלא לגרום לאירוע שעשוי להוביל לעימות מול ישראל.

 

לאחר האירוע הקודם בחרו בצה"ל להגיב באופן משמעותי נגד כוחות צבא לבנון וכדי להבהיר להם כי צה"ל פועל גם במובלעות שעל הגבול. מאז לא נרשמו תקריות חריגות, פרט ליום הנכבה - אז נהרגו כמה אזרחים לבנונים שהתקרבו לגבול.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x