שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

טירקל קבע: ניתן למנות את ד"ר קרנית פלוג לתפקיד המשנה לנגיד בנק ישראל

שאלת כשירות המנוי עלתה לאחר שדו"ח מבקר המדינה משנת 1998 קבע כי בעלה של ד"ר פלוג, ד''ר שאול לאך, הועסק בבנק ישראל באופן בלתי תקין

איתי הר אור 18:2123.06.11

ועדת טירקל לבחינת מינויים בשירות הציבורי החליטה הבוקר כי אין למנוע את מינויה של ד"ר קרנית פלוג לתפקיד המשנה לנגיד בנק ישראל. הממשלה תתכנס בימים הקרובים ותחליט אם לאשר את מינויה של פלוג לתפקיד. פלוג מכהנת מזה כ-13 שנה כמנהלת חטיבת המחקר בבנק ישראל, והיא מונתה לפני כחודשיים

לתפקיד המשנה לנגיד על ידי הנגיד פישר.

  

שאלת כשירות מנויה של ד"ר פלוג לתפקיד עלתה לאחר שמזכירות הממשלה, המייצגת את וועדת טירקל, פנתה בימים האחרונים לבנק ישראל וביקשה להעביר לעיון יו"ר הוועדה את דו''ח מבקר המדינה משנת 1998 בעניין המינויים בבנק ישראל. הדו"ח קבע כי בעלה של ד"ר פלוג, ד''ר שאול לאך, הועסק בבנק ישראל באופן בלתי תקין. על-פי ממצאי הדו"ח, בתקופה שבה הייתה קרנית פלוג המשנה לראש מחלקת המחקר בבנק ישראל, הועסק בעלה, המכהן גם כמרצה חוקר באוניברסיטה העברית, בניגוד לנהלים, במחלקת המחקר בבנק בעלות של כ-75 אלף שקל.

 

נגיד בנק ישראל, פרופ' סטנלי פישר, כאמור מינה את פלוג לפני כחודשיים, והחשש היה כי דו"ח הביקורת החמור שחיבר בזמנו מבקר המדינה בעניינו של ד"ר לאך יטרפד את מינויה של רעייתו ד"ר פלוג. הבוקר התקיים בוועדה דיון בעניין מינוי של פלוג לתפקיד, ולאחר שחברי הועדה שמעו את עמדתו של הנגיד פישר, ששיבח את כישוריה המקצועיים של פלוג, החליטה הועדה כי לא נמצא פגם בהתנהלותה של פלוג, וכי אין מקום לעכב את מינויה לתפקיד המשנה לנגיד.

  

חברת כנסת לשעבר מטעם המפד"ל, גילה פינקלשטיין, המכהנת כחברה בוועדה המייעצת למינוי בכירים בשירות המדינה (ועוסקת כיום בייעוץ לרשת לימודי האנגלית "הלן דורון"), מסרה לאחר ההחלטה: "דו"ח מבקר המדינה משנת 1998 אינו מתייחס לדברים שעשתה ד"ר קרנית פלוג. ד"ר פלוג לא ידעה על הדו"ח ואף לא נכללה בדו"ח זה. יתר על כן, היא לא נדרשה להגיב עליו. הדו"ח הינו מלפני 14 שנה, סוגיית חלוף הזמן הינה בעלת משמעות, ולכן אין מניעה למינויה של פלוג לתפקיד".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x