$
בארץ

רפאל: הרווח הנקי בשנת 2010 עלה ל-633 מיליון שקל

החברה המייצרת אמצעי לחימה סיימה את 2010 עם מכירות בסך 6.9 מיליארד שקל. המנכ"ל יערי: "המיזוג עם תע"ש לא יפגע בתוצאות הכספיות"

טל ליטמן 11:1223.03.11

החברה הביטחונית-ממשלתית רפאל סיימה את שנת 2010 עם מכירות של 6.9 מיליארד שקל לעומת 6.3 מיליארד שקל ב-2009 ורווח נקי בסך 633 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 441 מיליון שקל ב-2009. חלק משמעותי מהרווח נבע ממכירת אחזקות בחברה-נכדה "מדינגו".

 

 

רפאל, המפתחת ומייצרת אמצעי לחימה עבור צה"ל ומערכת הביטחון, מונה למעלה מ-6,500 עובדים. צבר ההזמנות של החברה עומד על 12.6 מיליארד שקל, המהווים 1.8 שנות פעילות. רפאל לא נסחרת בבורסה ופירסמה הבוקר (ד') נתונים חלקיים על ביצועיה.

 

החברה מציינת כי למרות הירידה המסוימת בהיקף ההזמנות לעומת השנה שעברה, החברה רואה כהישג את היעד שהושג וזאת על רקע התמתנות הביקושים הביטחוניים במספר שווקים מרכזיים.

 

החברה מציינת כי מכרה ללקוחותיה מערכות טילים, צילום, מערכת נשק נשלטות תקשורת ומודיעין. כ-74% מהצבר מיועד לייצוא ומתפרס על פני מדינות רבות, בעיקר באירופה, באמריקה הלטינית, בארה"ב ובמזרח הרחוק.

 

האלוף (במיל') ידידיה יערי, מנכ"ל רפאל, אמר כי גם בשנת 2010 השכילה רפאל ליישם ולממש את תוכניות העבודה שקבעה לעצמה, כמו גם להתאים את עצמה לצרכים ולפעילויות שחייבו מתן פתרונות מיידים.

 

לדברי יערי, התוצאות וההישגים אליהם הגיעה החברה בשנת 2010 והפתיחה הטובה של שנת 2011 ממשיכים את מגמת הצמיחה של החברה, שהיא פועל יוצא של השקעה אדירה במשאב האנושי של החברה ובמחקר ופיתוח כמו גם של פעילות שיווקית עסקית.

 

לגבי המיזוג הצפוי עם תעש אמר יערי: "אני לא חושש כי המיזוג לכשיתרחש יפגע בתוצאותיה הטובות של רפאל, אנו ניערך בהתאם על מנת להעלות את תעש למעלה".

 

 

האלוף (במיל') אילן בירן, יו"ר דירקטוריון רפאל, אמר כי רפאל מציעה ללקוחותיה מערכות נשק מובילות וחדשניות - הן טכנולוגית והן מבצעית, ומשכילה לשלב את היותה חברה בין-לאומית צומחת ורווחית עם היותה מרכז ומעבדה ביטחונית לאומית.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x