שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

שמחון ונתניהו יקבעו את זהות הממונה על ההגבלים

על פי ההסכם הקואליציוני שעליו חתמו חברי סיעת עצמאות, שלום שמחון וראש הממשלה יקבעו בעצמם מי יחליף את רונית קן; ייתכנו שינויים בהרכב ועדת האיתור

נעמה סיקולר 07:0519.01.11

שר התמ"ת הנכנס שלום שמחון לא מבזבז זמן: מתברר כי כבר בכתב המינוי שלו הוא נטל לעצמו את הסמכות לאייש את אחד מתפקידי המפתח במשק - הממונה על הגבלים עסקיים. במסגרת ההסכם הקואליציוני שעליו חתמו אתמול פורשי העבודה, נקבע כי לשמחון תהיה הסמכות לבצע את המינוי "תוך התייעצות עם ראש הממשלה" - זאת אף שהתערבותו של האחרון במינוי מקצועי איננה מקובלת בדרך כלל.

 

בנובמבר הודיעה הממונה על ההגבלים רונית קן כי היא מבקשת לסיים את תפקידה. הממשלה קבעה ועדת איתור שתבחר מי ימונה לממונה החדש, והסמיכה את מנכ"ל התמ"ת שרון קדמי לעמוד בראש הוועדה. לוועדה זרמו בשבועות האחרונים עשרות פניות של מועמדים, ובהן זו של מנהל סחר החוץ בתמ"ת בועז הירש, ראש המחלקה המשפטית של הרשות בועז גולן ופרופ' מאהר דבאח.

 

בימים הקרובים היתה אמורה הוועדה להתחיל לראיין את המועמדים ולהכריז תוך כמה שבועות על המועמד הנבחר. נציבות שירות המדינה ביקשה לערוך לאחרונה שינויים בהרכב הוועדה. לאחר שהממשלה תאשר את השינויים, תחל הוועדה לראיין מועמדים. על פי ההסכם הקואליציוני, שמחון ונתניהו הם שיאשרו לבסוף את המינוי.

 

לפי שעה קיימת חוסר ודאות האם קדמי, הנחשב למקורבו של שר התמ"ת היוצא בן אליעזר, יישאר בתפקידו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x