$
בארץ

צחי הנגבי קופץ למים העסקיים: מונה ליו"ר כספי קווי נוסעים

חבר הכנסת לשעבר מצא ג'וב חדש תוך שבוע: יו"ר כספי קווי נוסעים המפעילה אניות נוסעים בים התיכון. הנגבי: "נחתי שלושה ימים, אני רגיל לעשייה"

צח שפיצן, "ידיעות אחרונות" 08:4918.11.10

צחי הנגבי מבצע מעבר מהיר במיוחד מפוליטיקה לעסקים: ל"ידיעות אחרונות" נודע כי חבר הכנסת לשעבר, שנאלץ לפרוש בשבוע שעבר מהכנסת לאחר הרשעתו, מונה אתמול ליו"ר חברת "כספי קווי נוסעים". השליטה בחברה (87.5%) נרכשה לאחרונה על ידי דורון שוסטר, איש עסקים וחבר מרכז הליכוד, המקורב

להנגבי. את יתר המניות בחברה מחזיק יובל כספי, מבעלי כספי ספנות.

 

חברת כספי קווי נוסעים מפעילה את אניית הנוסעים "ריו", המבצעת הפלגות ליעדים בים התיכון. האנייה מצוידת בקזינו, בריכות, דיסקוטק וכ-400 חדרים, ועל סיפונה מתארחים לא אחת אמנים שונים, בהם אייל גולן, קובי פרץ ועוד.

 

הרוכש החדש שוסטר הצליח לגייס לתפקיד מנכ"ל החברה את מנכ"ל מלון הנסיכה לשעבר, זיו גולדשטיין. יובל כספי ישמש כנשיא החברה, לצד היו"ר החדש הנגבי. שוסטר השקיע, על פי ההערכות, עשרות מיליוני דולרים ברכישת השליטה בחברה.

 

הנגבי אישר אתמול את הפרטים הנוגעים לתפקידו החדש. "מדובר בחברה חדשה שתעסוק בתחום של הפעלת קווי תחבורה ימית. נשיא החברה הוא יובל כספי, ואני התבקשתי להיות היו"ר והסכמתי".

 

קפצת די מהר מפוליטיקה לעסקים.

"נחתי שלושה ימים, ולדעתי זה המון זמן. כמה אפשר לנוח? אתה נחת פעם יותר משלושה ימים? אני מניח שלא אנטוש לחלוטין את הזירה הפוליטית, אבל אני בעד לעסוק בעשייה ובעבודה פרודוקטיבית. עבדתי 32 שנה, ואני לא רגיל לקום בבוקר בלי שיש לי משהו לעשות".

 

זה תפקיד בשכר?

"עוד לא עסקנו בפרטים המדויקים, אבל המטרה היא שהוא יהיה בשכר".

 

מה יש לך לתרום לחברה?

"את הערך המוסף שלי נצטרך לבחון לאורך התקופה. כרגע המטרה היא ללמוד, ואני מאמין שבהיבט המקצועי ובהיבט של החברה התרומה שלי די שולית. לחברה יש חזון של הרחבת שוק התיירות הימית בישראל, וזה דבר שיתרום למדינה. אני מאוד בעד זה. שימשתי בעבר כיו"ר ועדת הכלכלה וכשר תחבורה, כך שיש לי היכרות עם העולם העסקי, אך מעולם לא הייתי חלק ממנו".  

 

אתה מתכוון לחבור לעסקים נוספים?

"היו אליי המון פניות בימים אחרונים, ואני צריך לברור מתוכם רק דברים שיהיו באמת מעניינים. אני בביזנס לא מבין ולא מתעתד להבין: ברגע שזה יהיה אפשרי, אני מתכוון לשים פעמיי לעבר החיים הציבוריים מחדש".

 

יובל כספי, שישמש כנשיא החברה, מסר: "פגשתי את שוסטר שגילה עניין בנושא התיירות והוא אמר לי שהוא רוצה לשדרג את כל נושא אניות הנוסעים בישראל".

 

את תגובתו של דורון שוסטר לא ניתן היה להשיג.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x