בארץ

יו"ר עמותת ביקור חולים: "התפטרתי ברגע שנוכחותי הכבידה על המערכת"

יו"ר העמותה דודי זילברשלג נענה לדרישת רשם העמותות הבודק חשד שמעל בכספי תרומות והתפטר

הדר קנה 13:1818.10.10

איש התקשורת החרדי דודי זילברשלג התפטר מתפקידו כיו"ר עמותת ביקור חולים, בעקבות דרישת רשם העמותות. "התפטרתי ברגע שרשם העמותות אמר שהנוכחות שלי מכבידה על המערכת", אמר זילברשלג ל"כלכליסט" והוסיף כי הגיש את התפטרותו לפני כחודש. בשבוע שעבר נחשף ב"כלכליסט" כי רשם העמותות

אלון בכר בודק חשדות שלפיהם זילברשלג, יו"ר העמותה המנהלת את בית החולים הירושלמי, שלשל לכיסו עשרות אלפי שקלים שהיו מיועדים למיזם לגיוס תרומות בגרמניה עבור בית החולים.

 

לפי החשד, בשנת 2008 יזמה העמותה פרויקט התרמה בגרמניה בשיתוף עמותת מפעל חיים. לטובת הפרויקט גויסו 1.6 מיליון שקל, מתוכם ארבעה צ'קים בהיקף של 121,600 שקל. הצ'קים היו רשומים לפקודת "ידידי ביקור חולים בגרמניה". לפי החשד, זילברשלג הפקיד את הכסף בחשבונו הפרטי.

 

זילברשלג מכחיש את החשדות נגדו ואומר ש"הנושא נבדק על ידי משרד רו"ח ברלב, ויש לי תשובות לכל החשדות נגדי. אני מאמין שהכל יבוא על מקומו בשלום". זילברשלג מונה ליו"ר העמותה לאחר רכישת בית החולים על ידי ארקדי גאידמק ב־2007. הוא נחשב לדמות ידועה בציבור החרדי, כפרסומאי ועיתונאי. בבלוג שהוא מנהל מגדיר עצמו זילברשלג כיועץ אסטרטגי "המתמחה בתהליכי עומק בחברה החרדית". 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x