$
בארץ

עלות הקמפיין של הפורום למען ארץ ישראל: 2 מיליון שקל

הפורום למען ארץ ישראל מנהל קמפיין נגד הקרן החדשה הדורשת להעלות את תמלוגי הגז, בסיוע של משרד הפרסום גל אורן

רויטל חובל 06:5916.08.10

ההיקף הכספי של הקמפיין של הפורום למען ארץ ישראל נגד הקרן החדשה, ועדת ששינסקי והגז הערבי נאמד ב־2 מיליון שקל. כך נודע ל"כלכליסט". משרד הפרסום של הקמפיין הוא גל אורן, אשר לו לקוחות מהמגזר הדתי והלאומי־חרדי.

 

ל"כלכליסט" נודע כי אין זו הפעם הראשונה שהמשרד עובד

הן עם הפורום למען ארץ ישראל בקמפיין נגד הקרן החדשה, והן עם משרד ייעוץ התקשורת EDK שמנוהל על ידי משה קלוגהפט ושמוליק ויליאן. EDK משמש דובר של הקמפיין.

 

ההיקף הכספי הרחב של הקמפיין רק מעלה שוב ושוב את השאלה מיהם הגורמים המממנים את הקמפיין. במטה המאבק מתעקשים כי מדובר ב"התארגנות של אנשים המורכבת מאזרחים וכן מהפורום למען א"י שהוא התארגנות של סטודנטים".

 

לשאלת סוג ההתארגנות - אם מדובר בעמותה, מלכ"ר או עסק - הבהירו כי "אין כאן שום התארגנות רשמית, מדובר במאבק ציבורי. הפורום אינו עמותה רשומה, לכן הפורום לא קנה את המודעות כלל ולא עברו דרכו כספים". בתשובה לשאלה על גורמי המימון התעקשו במטה המאבק לא לחשוף את מקורות המימון והסבירו כי "את הקמפיין מממנים יהודים המעוניינים לחשוף את פרצופה של הקרן החדשה לישראל ואינם מעוניינים להזדהות". בהזדמנויות אחרות הסבירו במאבק כי מדובר בחובבי ציון.

 

אורן אלימלך, שותף במשרד הפרסום גל אורן, אישר כי הלקוח של משרד הפרסום הוא אכן הפורום למען ארץ ישראל אך מי שמשלם הוא גורם אחר, שאותו אינו מוכן לחשוף.

 

הקרן החדשה הגישה תלונה למשטרה כדי שתפתח בחקירה ותגלה מי הגורמים האלמוניים שמממנים ויוזמים קמפיין הסתה המציג את הקרן החדשה לישראל ואת ראשיה כבוגדים החותרים תחת קיומה של מדינת ישראל. במקביל להגשת התלונה שלחה מנכ"ל הקרן החדשה לישראל, רחל ליאל, מכתבים ליועץ המשפטי לממשלה ולמפכ"ל המשטרה ובהם היא מבקשת להורות על פתיחת חקירה לגבי זהות הגורמים העומדים מאחורי קמפיין המודעות רחב ההיקף.

 

בתגובה להגשת התלונה נמסר ממטה המאבק: "מכיוון שתנועת אומ"ץ כבר פנתה למבקר המדינה לחקור את ניגוד העניינים, אולי כדאי שתשקול שוב הקרן אם היא מעוניינת לתבוע את מי שמגן על החוק. הניסיון של הקרן החדשה להסיט את הנושא מניגוד העניינים שנחשף בתקשורת בנושא תמלוגי הגז, בעת שאשתו של יו"ר הוועדה לבדיקת התמלוגים הנה חברת המועצה של הקרן החדשה לישראל, הנו לא פחות מפתטי".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x