$
חדשות טכנולוגיה

ממשלת הודו מפתחת טאבלט במחיר 35 דולר

המשרד למשאבי אנוש של הודו הודיע כי יתמוך בפיתוח מחשב לוח זול במיוחד, שייועד בעיקר לסטודנטים. המחשב יריץ מערכת מבוססת לינוקס, יהיה בעל מסך מגע ויאפשר לגלוש ברשת ולערוך מסמכים

יוסי גורביץ 11:3525.07.10
האם ניתן לייצר מחשב לוח דמוי אייפד ב-35 דולר בלבד? המשרד לפיתוח משאבי אנוש של הודו משוכנע שכן: השר קַאפִּיל סיבַּאל הציג בסוף השבוע מחשב לוח זול במיוחד שמשרדו מעוניין לקדם, ומיועד בעיקר לתלמידים. כך מדווח הבי-בי-סי. כעת מחפש המשרד יצרן שיסכים לייצר את המכשיר, ולדבריו
כבר מתנהלים מגעים עם כמה חברות.

 

לדברי סיבאל, הטאבלט שבכוונתם לפתח מופעל באמצעות צג מגע, ותומך בגלישה ברשת, בשיחות ועידה בווידיאו ובעריכת מסמכים. המחשב מבוסס על מערכת ההפעלה הפתוחה לינוקס, והוא נטול כונן קשיח: המידע שבו נשמר על כרטיסי זיכרון. סיבאל אמר עוד כי נטען לטעון את הטאבלט – שעדיין אין לו שם – באמצעות אנרגיית השמש.

 

המחשב פותח, לדברי המשרד, על ידי מיטב בתי הספר לטכנולוגיה של הודו – המכון ההודי לטכנולוגיה והמכון ההודי למדע - והוא מיועד לשמש את הסטודנטים במדינה, כדי לאפשר להם גישה זולה לרשת ולמחשב. סיבאל אמר עוד כי הטאבלט הוא התשובה של הודו לפרויקט ה"לפטופ לכל ילד" (OLPC) האמריקאי, שהתיימר לייצר מחשב נייד ב-100 דולר לסיוע לתלמידים עניים, אך הצליח בסופו של דבר לייצר מחשב שעלותו כפולה. סיבאל אמר לסוכנות הידיעות הצרפתית (AFP) כי "פתרונות המחר יגיעו מהודו".

 

יצוין כי המשרד לפיתוח משאבי אנושי הודיע לפני כשנה על כוונתו לייצר לפטופ שיימכר ב-10 דולרים בלבד, הצהרה שמשכה עניין רב אך לא התממשה בסופו של דבר. מדוברות המשרד נמסר כי הפעם מדובר בפרויקט מעשי, שכן בשנה האחרונה חלה ירידה חדה במחירי החומרה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x