שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

עיכוב בהחלטה על מינויו של שי ברוש ליו"ר תעש

חלק מהדירקטורים הביעו התנגדות למינויו של ברוש, המועמד המוסכם על משרדי האוצר והביטחון לכהן בתפקיד

נעמה סיקולר 08:4530.06.10

עיכוב בהחלטה על מינויו של שי ברוש ליו"ר דירקטוריון התעשייה הצבאית. ל"כלכליסט" נודע כי בישיבת דירקטוריון החברה שהתקיימה אתמול, עלתה שאלת מינויו של ברוש לדיון, אולם בשל התנגדות שהפגינו חלק מהדירקטורים נדחתה ההצבעה על המינוי למועד לא ידוע.

 

ברוש הוא המועמד המוסכם

על משרד האוצר ומשרד הביטחון לכהן בתפקיד. לפי הערכות שונות בתעשייה מינויו צפוי לעבור לבסוף אולם בדרך צפויות עדיין מהמורות, חלקן נובעות מתסיסה בדירקטוריון החברה באשר למועמדותו. חלק מחברי הדירקטוריון מבקשים להבין מה כוללות התוכניות שלו לחברה ובאיזה מתווה הפרטה הוא תומך בטרם יאותו לאשר את המינוי.

 

בתחילת החודש סיים את תפקידו אבנר רז יו"ר תעש בשלוש השנים האחרונות. רז, תא"ל במילואים, כיהן בעבר כמנכ"ל חברת ההייטק לומניס וכמנכ"ל החברה הביטחונית אלישרא. הוא נחשב כמי שנהנה אמנם מתמיכת משרד הביטחון אולם לא מתמיכת משרד האוצר שביקש להחליפו במועמד נוח יותר מבחינתו לביצוע הפרטת החברה.

שרי הביטחון והאוצר הסכימו להחליף את רז בברוש שמונה לפני חודש לדירקטור בחברה ואתמול היה אמור להיבחר ליו"ר הדירקטוריון. ברוש משמש כיום כיועץ ארגוני ואיש עסקים פרטי ובעבר שימש כמפקד הקומנדו הימי וכראש מספן מודיעין בחיל הים.

 

אם וכאשר יאושר מינויו של ברוש גם אז הוא דורש עדיין את אישור ועדת שפניץ למינויים בשירות הציבורי ואת חתימת השרים הרלוונטיים.

 

יצוין כי בשנה האחרונה הואצו המגעים בין רשות החברות, משרד הביטחון ותעש לקראת הפרטת החברה, עם זאת מודל ההפרטה המדויק עדיין לא גובש.

 

רו"ח ראובן שיף אמור להתחיל בימים הקרובים בחינה של חלופות ההפרטה. בין היתר צפוי רו"ח שיף לבדוק אם החברה, שמצויה בגירעון כספי גדול, בשלה להנפקה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x