$
בארץ

מעקב "כלכליסט" - דירקטור לשעבר ביכין חק"ל: "נושלתי מירושת סמי שמעון"

מצטרף נוסף לקרב על ירושת המיליארדר: שוקי אהרון תובע מאלמנתו של שמעון מאות אלפי שקלים תמורת 12 שנים שבהן שימש כדירקטור מטעמו בשש חברות שונות

נעמה סיקולר 10:5931.05.10

מצטרף חדש התווסף אתמול לקרב על ירושת המיליארדים של סמי שמעון. ל"כלכליסט" נודע כי יהושע (שוקי) אהרון הגיש תביעה לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד שתי החברות הפרטיות של שמעון, יכין חק"ל ואיינסברי, בדרישה כי יועבר לו חלקו בירושת המיליארדר. יכין חק"ל היא חברת קרקעות חקלאיות, ואיינסברי היא החברה שבאמצעותה החזיק שמעון ב־25% מגאון אחזקות. עם השלמת מילוי צוואתו של המיליארדר יהפכו אשתו אנג'לה ובתו אלכסנדרה לבעלות השליטה בחברות.

 

אהרון, דירקטור לשעבר ביכין חק"ל, טוען בתביעה כי שמעון העביר לו במתנה 1% ממניותיו בגאון אחזקות (25%). אולם, טוען אהרון, סמי שמעון לא העלה את ההתחייבות על הכתובים, והאלמנה אנג'לה שמעון והחברה יכין חק"ל מתנערות מההבטחה.

 

"האלמנה פיטרה אותי ביום האחרון של השבעה"

 

אהרון הוא המצטרף השלישי למאבק על ירושת שמעון, אשר נפטר במאי אשתקד. בצוואתו הרשמית הוריש שמעון את חלק הארי של רכושו לאשתו ולבתו, ואת החלק הנותר הורה להעביר לכ־70 יורשים נוספים. לאחר מותו קיבלו היורשות העיקריות ומנהל העיזבון של שמעון שתי פניות מגורמים הדורשים חלק בירושת הענק: פרץ וינקלר, מנהל הכספים של שמעון, שטען שזה העביר לו 12.5% ממניות יכין חק"ל; ושני אחיו של שמעון - ג'ק וג'וזף - שטוענים כי העביר להם בלחיצת יד 30% מרכושו. בעוד מטפלות אלמנתו של שמעון ומנהל העיזבון בדרישות של וינקלר (אחרי מגעים ויתר על הדרישה) והאחים (נמצאת בבוררות), נעמד בתור המצטרף החדש שוקי אהרון.

 

בכתב התביעה שהגיש אתמול טוען אהרון כי שימש יועץ קרוב לשמעון במשך 12 שנה, משנת 1996 ועד מותו, וכן כי שימש כדירקטור מטעמו בשש חברות שונות. לטענת אהרון, הוא מעולם לא קיבל תשלום על שירותיו. הוא מספר כי ביום האחרון של השבעה על שמעון, האלמנה אנג'לה פיטרה אותו מכל תפקידיו בלי הליך שימוע. כעת, הוא מבקש באמצעות עו"ד אמיתי אביעד ממשרד אביעד איטח ושות' קרוב ל־700 אלף שקל כשכר על השנים שבהן עבד ביכין חק"ל, וכן את החלק שלכאורה הובטח לו בגאון אחזקות.

 

"שמעון הציע לי שותפות עם בני גאון ב־1999"

 

אהרון הוא איש עסקים שעשה את הונו מיבוא בדים. לטענתו, במהלך שנת 1999 הציע לו שמעון באחת מפגישותיהם להיכנס יחד לשותפות עם בני גאון בגאון אחזקות, עוד בטרם הונפקה החברה בבורסה. על פי כתב התביעה השניים סיכמו כי 1% מאחזקותיו של שמעון בגאון יועברו לאהרון בתמורה להלוואה של 60 אלף דולר. לטענת אהרון, מדובר היה בהלוואה למראית עין.

 

על פי המתואר בכתב התביעה בשנת 2003 אהרון פנה לשמעון וביקש לקבל את ההלוואה בחזרה מבלי לוותר על המניות. לטענתו שלח לו שמעון מכתב (המצורף לכתב התביעה) שמעגן את ההסכמות: קרן ההלוואה הוחזרה לו ושמעון עדיין ראה בו כמי שמחזיק ב־1% ממניותיו בגאון אחזקות. לטענת התובע, שמעון סירב להעלות הסכמה זו רשמית על הכתב, אך לדברי אהרון הוא "לא ראה סיבה לחשוש שמא לא יעביר לו בסופו של דבר את המניות".

לטענת אהרון, הוא ניסה לפנות כמה ימים לאחר מותו של שמעון אל מנהל העיזבון השופט בדימוס גל גוטזגן, אך זה הפנה אותו לערכאות משפטיות.

 

מיכין חק"ל ובשמה של אנג'לה שמעון נמסר כי קיבלו את התביעה אתמול בשעות הערב וכי יגיבו בבית המשפט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x