שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

שלושת הכובעים של חיים קליין: ניגוד עניינים נוסף של חבר במועצת הנפט

ל"כלכליסט" נודע כי קליין שימש כיועץ ביטחון בקבוצת אי.די.בי, ומכהן כדירקטור במנופים של ג'קי בן זקן. קליין: עזבתי לפני הדיון על מד אשדוד

גולן חזני והדס שפר 06:5622.02.10

תחקיר "מוסף כלכליסט" שפורסם ב-18 בפברואר חשף עובדה בעייתית: בדירקטוריון של חברת מנופים פיננסים של ג'קי בן זקן יושב מאז אפריל 2007 ניצב בדימוס חיים קליין. קליין מכהן במקביל זה כארבע שנים גם כחבר במועצת הנפט - זו שהעניקה למנופים פיננסים ולחיים לייבוביץ' את זיכיון הקידוח במד אשדוד.

 

אך ייתכן כי זהו איננו ניגוד העניינים היחיד לכאורה של קליין. ל"כלכליסט" נודע כי עד יוני האחרון שימש כיועץ ביטחון לאחת מחברות הבנות של קבוצת אי.די.בי שבשליטת נוחי דנקנר. אי.די.בי היא השותפה של צחי סולטן בשליטה בשותפות חיפושי הנפט מודיעין, שהפסידה בהתמודדות לקבוצת לייבוביץ'־מנופים.

 

קליין, ניצב בדימוס ששימש בעבר ראש אגף מודיעין במשטרה, היה גם מנכ"ל המשרד לביטחון פנים. לתפקיד מינה אותו השר עוזי לנדאו, כיום שר התשתיות ומספר שתיים במפלגת ישראל ביתנו.

 

מיד עם תחילת הדיונים על קידוח מד אשדוד נטרל את עצמו מישיבות מועצת הנפט והודיע על הפוטנציאל לניגודי העניינים.

 

בתגובה לפניית "מוסף כלכליסט" אמר קליין: "הודעתי שבוע מראש שמאחר שאני בניגוד עניינים לא אשתתף בדיון מועצת הנפט בנושא מד אשדוד. ואכן, בישיבה האחרונה השתתפתי בדיונים, אבל כשנגמר סדר היום קמתי ועזבתי לפני הדיון על הסוגיה של מד אשדוד".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x