$
בארץ

מוסדות ציבוריים יחויבו בהתקנת חסכמים

מליאת הכנסת אישרה הערב פה אחד הצעת חוק לפיה יותקנו אביזרי חיסכון במים בכל המוסדות הציבוריים. עבירה על החוק תוביל לקנס של כ-13 אלף שקל

תומר אביטל 19:0416.02.10

מליאת הכנסת אישרה הערב (ג') בקריאה שנייה ושלישית את חוק החסכמים, המחייב את כל מוסדות הציבור בהתקנת אביזרי חיסכון במים בברזים. הצעת החוק עברה פה אחד ללא מתנגדים. בין יוזמי החוק חברי הכנסת אופיר אקוניס, יוחנן פלסנר, ניצן הורוביץ, דב חנין ועוד.

 

החוק חל על שורה

ארוכה של גופים ציבוריים, ובהם משרדי ממשלה, הכנסת, צה"ל, משטרת ישראל, שירות בתי הסוהר, רשויות מקומיות, חברות ממשלתיות, קופות חולים, אוניברסיטאות ועוד. הגופים עצמם הם אלו שיישאו בעול התקציבי לקנייתם. לדברי מגישי החוק, עלות חסכם כיום היא בין 35-20 שקל, אך המחיר יהיה נמוך יותר כשמדובר בקנייה מרוכזת של מספר חסכמים. הקנס על אי ביצוע החוק עומד על פי חוק העונשין על 12,900 שקל.

 

ח"כ אופיר אקוניס (ליכוד), שהיה בין יוזמי החוק, אמר כי "השרב הכבד שמלווה אותנו לאחרונה באמצע החורף, מעמיק את משבר המים. חוק החסכמים יביא לחיסכון משמעותי במים. על מוסדות הציבור להוות דוגמא לשאר האזרחים על מנת שנוכל להתמודד עם המחסור החריף במשק המים"

 

יישום החוק יביא לדבריו לחיסכון במים בשיעור של 10%-15% במבני הציבור ובהתאם לכך גם לחיסכון בכסף. כל גוף הכלול ברשימת הגופים הציבוריים יחויב להתקין אביזרים לחיסכון במים במבנה המצוי בבעלותו או בבעלות המדינה, וכן במבנה שהוא שוכר לתקופה העולה על 5 שנים. על הגופים הציבוריים להתקין את החסכמים לא יאוחר מספטמבר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x