$
אינטרנט

סקייפ מגיעה לטלוויזיות של פנסוניק ו-LG

ענקיות האלקטרוניקה צפויות להכריז על שילוב שירות שיחות הווידיאו של סקייפ במכשירי טלוויזיה מתוצרתן. בכיר בסקייפ: "בקרוב כל מכשיר טלוויזיה יגיע עם חיבור WiFi, מצלמת רשת ומיקרופון"

יוסי גורביץ 11:5505.01.10
שיחות הווידיאו עוברות מפינת המחשב לסלון: חברות האלקטרוניקה פנסוניק ו-LG צפויות להודיע היום (ג') על שיתוף פעולה עם חברת התוכנה סקייפ, שבמסגרתו תשולב תוכנת השיחות מבוססות הרשת במכשירי טלוויזיה מתוצרתן. כך מדווח הניו יורק טיימס.

 

מכשירי הטלוויזיה הייעודיים, יחד עם מצלמת רשת מיוחדת ומיקרופון, יאפשרו לנהל שיחות וידיאו בחינם בהתבסס על חיבור לאינטרנט. מחיריהן של הטלוויזיות עדיין אינם ידועים, אך ההערכה היא כי מצלמת הרשת והמיקרופון – שיותאמו במיוחד לשימוש במסך גדול, שבניגוד למסך מחשב נמצא הרחק מן המשתמש – צפויים לעלות בין 100 ל-200 דולר.

 

אסטרטג הטכנולוגיה הראשי של סקייפ, ג'ונתן רוזנברג, אמר לטיימס כי ב-2010 יתחילו טלוויזיות מחוברות לרשת להיות נפוצות יותר ויותר. "אין ספק שבקרוב כל מכשיר טלוויזיה יגיע עם חיבור WiFi, מצלמות רשת ומיקרופונים מובנים", הצהיר רוזנברג. עד כה, מדווח הניו יורק טיימס, היתה הצלחתן של טלוויזיות המחוברות לרשת צנועה למדי, בין השאר בשל הפרשי המחירים בינן ובין טלוויזיות שטוחות רגילות.

 

שירות סקייפ בטלוויזיה יעבוד בדומה לאופן שהוא עובד במחשב, עם מספר הגבלות. הבולטת שביניהן היא שהמכשיר לא יאפשר יותר ממשימה אחת בו זמנית ("מולטי-טאסקינג"): שיחת וידיאו תקטע כל שימוש אחר שיתבצע במכשיר. היצרניות אומרות ששבבי המחשב בטלוויזיות עדיין אינם חזקים מספיק כדי לאפשר גם שיחה וגם צפייה בשידורי טלוויזיה במקביל. 
בטל שלח
    לכל התגובות
    x