שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

שטייניץ החליט למנות את פרופ' עודד שריג לממונה על שוק ההון

שריג כיהן בעבר כדיקן בית הספר אריסון למנהל עסקים במרכזי הבינתחומי בהרצליה. בין השאר לימד שריג באוניברסיטת קולומביה, אוניברסיטת ת"א ובבית הספר וורטון למנהל עסקים

כתב "כלכליסט" 22:4828.12.09
שר האוצר, יובל שטייניץ, הודיע הערב לפרופ' עודד שריג כי החליט למנות אותו לממונה הבא על שוק ההון, ביטוח וחיסכון. שריג צפוי להיכנס לתפקיד במהלך ינואר 2010 עם פרישתו של הממונה הקודם, ידין ענתבי.

 

פרופ' שריג הוא בעל תואר Ph.D וכיהן בעבר כדיקן בית הספר אריסון למנהל
עסקים במרכזי הבינתחומי בהרצליה. בין השאר לימד שריג באוניברסיטת קולומביה, אוניברסיטת ת"א ובבית הספר וורטון למנהל עסקים. מחקריו מתמקדים בסוגיות של מימון חברות וניהול סיכונים. במקביל עסק שריג בייעוץ לחברות וגופים בנושאי ניהול השקעות, ניהול פיננסי והערכת שווי נכסים וחברות. כמו כן כיהן במספר דירקטוריונים וועדות השקעה, כולל דירקטוריון הבורסה לניירות ערך בתל אביב ודירקטוריון בנק הפועלים".

 

לדברי שטייניץ, פרופ' שריג יוכל לתרום תרומה משמעותית לעיצובו ופיתוחו של שוק ההון הישראלי, שוק החיסכון הפנסיוני וענף הביטוח.  סגן השר, יצחק כהן והמנכ"ל חיים שני, ששותפו בהליך הבחירה, אמרו כי לאחר בחינה של מועמדים רבים לתפקיד, חיצוניים ופנימיים "נבחר האיש הראוי ביותר למלא את אחד התפקידים המרכזיים ביותר בשירות הציבורי בכלל ובתקופה זו בפרט".

 

מינויו של שריג כפוף לאישורה של הועדה למינויים בכירים של נציבות שירות המדינה ולאישור הממשלה. 

 

יאיר סרוסי, יו"ר בנק הפועלים: "אני מברך על המינוי המוצלח של פרופ' שריג ומודה לו על תרומתו המקצועית הרבה לבנק במהלך השנתיים האחרונות ומאחל לו בהצלחה בתפקיד".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x