שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

המסיבה הגדולה: חגיגת יום ההולדת היקרה של השנה

כתב "ידיעות אחרונות" היה במסיבת יום ההולדת ה-60 של ירדנה עובדיה, אשת סודו של נשיא גיניאה המשוואית. נברשות מאיטליה, פרחים מהולנד ואורחים מאפריקה. כך נראתה מסיבת יום הולדת שעלתה מיליון דולר

עפר פטרסבורג 10:2018.12.09

מלון הילטון בתל אביב הפך אתמול לארמון מרוקאי מהתקופה הקולוניאלית. בכניסה עמדו נגנים דווקא מחצר המלוכה האוסטרי, ולצידם עשרות מלצרים עם תרבוש וגלבייה שהגישו פטריות כמהין ושלל בשרים משובחים.

 

אולם הנשפים התחפש לכבוד יום הולדתה השישים של אשת העסקים ירדנה עובדיה. הפרחים הוטסו מהולנד, הנברשות הובאו מאיטליה, 16 שפים הועמדו למבחן עד שנבחר מי שיכול לספק אוכל מרוקאי אותנטי: מיכאל זינו, תושב דימונה, עירה של עובדיה.

 

חיים שכאלה למקורבת לנשיא גיניאה חיים שכאלה למקורבת לנשיא גיניאה צילום: עופר פטרסבורג

 

שרשרת אבטחה כבדה סבבה את המלון בניסיון למנוע מהתקשורת ומאורחים לא קרואים לחדור למסיבת יום ההולדת היקרה במדינה, שעלתה לפי ההערכות כמיליון דולר. מגילות קלף אדומות בעלות 150 אלף שקל חולקו לכ-800 מוזמנים שהגיעו במיטב מחלצותיהם. 14 מנות הוגשו לאורחים, ועל הבמה הענקית, שמעליה חישוקים ובהם רקדניות מרוקאיות, הופיעו קובי פרץ, אשתאר, בועז שרעבי, התזמורת האנדלוסית, הגבעתרון ומסמר הערב אנריקו מסיאס.

 

הערב התחיל עם "חיים שכאלה" עם עמוס אטינגר, תוכנית שהופקה במיוחד עבור האישה שהפכה אשת סודו של נשיא גיניאה המשוואית. עשרות חברות ישראליות מועסקות כיום במקום בזכותה, ואת האירוע פקדו נציגים של משרד החוץ הישראלי, כל התעשיות הביטחוניות, חברות בנייה רבות ורופאים בכירים, שבאו לתת לה כבוד. משלחת מיוחדת הגיעה מגיניאה בראשות סגן הנשיא ושרים בכירים. את עולם הידוענים ייצגו פנינה רוזנבלום ודני מזרחי.

 

כשנפתח הווילון בעשר וחצי בלילה ואולם הנשפים המרוקאי נחשף, אנשים פתחו את פיהם בתדהמה. לאורך כל האירוע הדגישה עובדיה את הקשר שלה לדימונה, לשם הגיעה כילדה ממרוקו ועבדה כקופאית בשקם. הרבה חברי ילדות מדימונה היו שם, ושמחו איתה. "אני גאה להיות ישראלית", אמרה עובדיה, "כל רצוני זה לספק עבודה לאלפי מפעלים בפריפריה שעובדים כיום בגיניאה בזכותי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x