שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

יוסי בכר - היו"ר הבא של בנק דיסקונט

בכר יחליף את שלמה זהר, לאחר שבעלי השליטה בבנק דיסקונט, קבוצת ברונפמן-שראן, הודיעו לזהר כי עליו להתפטר באופן מיידי מתפקידו

כתב כלכליסט 18:0901.11.09

ד"ר יוסי בכר, לשעבר מנכ"ל משרד האוצר, יהיה היו"ר הבא של בנק דיסקונט. בכר יחליף את שלמה זהר, לאחר שבעלי השליטה בבנק דיסקונט, קבוצת ברונפמן-שראן, הודיעו לזהר כי עליו להתפטר באופן מיידי מתפקידו.

 

קבוצת ברונפמן-שראן מחזיקה בגרעין השליטה בדיסקונט, כשבידיה 26% ממניות הבנק. ההערכות במערכת הבנקאות הן כי ההחלטה להחליף את זהר אינה נובעת מביצועי הבנק, וכי בקבוצת השליטה מרוצים מתפקוד הנהלת הבנק בראשות המנכ"ל גיורא עופר.

 

ההודעה על סיום תפקידו של זהר הפתיעה מאוד את בכירי הבנק, שעודכנו בפרטים ביום שישי אחר הצהריים.

 

בעל "רפורמת בכר"

 

בכר סיים בסוף 2006 כהונה בת 3 שנים בתפקיד מנכ"ל משרד האוצר ולאחר מכן שימש כמנהל רשות המסים באופן זמני לאחר מעצרו של היו"ר הקודם ג'קי מצא.

 

בכר זכור בעיקר בשל "רפורמת בכר" הקרויה על שמו ואשר קבעה כי הבנקים ייפרדו מקרנות הנאמנות וקופות הגמל במטרה להפחית מכוחם.

 

קודם למינוי כמנכ"ל האוצר ניהל בכר את משרד רואי החשבון דאז ליובושיץ-קסירר Arthur Anderson במשך שמונה שנים.

 

באמצע 2007 חזר בכר למגזר הפרטי והקים חברה לייעוץ עסקי המתרכזת בעיקר בתחום של מיזוגים ורכישות אך גם בייעוץ כלכלי, ייזום, ליווי ותפירת חבילות מימון לעסקות. במקביל, מונה בכר באמצע אוקטובר 2007 ליו"ר הוועד המנהל של אוניברסיטת חיפה.

 

בפברואר 2008 מונה בכר ליו"ר נציגות סטונהייג (Stonehage) בישראל. סטונהייג מספקת שירותי ייעוץ כוללים להשקעות בפריסה בינלאומית, וניהול ענייניהם של לקוחות פרטיים ברחבי העולם במתכונת הידועה כ-"Family Office". מגוון השירותים כולל, בין היתר, ניהול נאמנויות, תכנון מס גלובלי ובניית תוכניות פילנטרופיות עבור לקוחות החברה.

 

בכר (54) הוא בוגר האוניברסיטה העברית בירושלים בכלכלה ובחשבונאות (בהצטיינות) משנת 1980. הוא מוסמך במנהל עסקים (MBA) וד"ר במימון (Ph.D) מאוניברסיטת קליפורניה, ברקלי. בשנים 1993-1991 עסק בכר בייעוץ כלכלי-פיננסי, בעיקר בתחום הבנקאות וביצע מספר הערכות שווי של הבנקים הגדולים. בשנת 1993 הצטרף למשרד ליובושיץ קסירר ומאז 1995 מכהן כשותף-מנהל של הפירמה ומרכז את תחום הייעוץ העסקי.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x