שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

מבקר המדינה סוגר את התיק בעניין הדחת יו"ר בנק הפועלים דני דנקנר

בתום בדיקה מקדמית שארכה מעל חצי שנה החליט המבקר כי אין מקום לחקירה נוספת. יחד עם זאת הוא ממליץ לבנק ישראל לקיים תחקיר פנימי על מנת להפיק לקחים לעתיד

נעמה סיקולר ותומר זלצר 11:4001.11.09

מבקר המדינה הודיע הבוקר כי החליט לסגור את התיק בעניין הדחת יו"ר בנק הפועלים, דני דנקנר. המבקר, השופט בדימוס מיכה לינדנשטראוס הודיע כי בתום הבדיקה המקדמית שערך בשבועות האחרונים החליט כי אין טעם להמשיך בחקירת המקרה. ממשרד המבקר נמסר: "לאחר שנפגשנו עם הצדדים ושקלנו את העניין החלטנו שאין צורך בבדיקה נוספת של מבקר המדינה בנדון. מבקר המדינה ממליץ לבנק ישראל לקיים תחקיר פנימי להפקת לקחים לעתיד".

 

מכתב המבקר לשרי אריסון מכתב המבקר לשרי אריסון

 

בחודש מאי האחרון פנתה שרי אריסון, בעלת השליטה בבנק הפועלים, ביוזמתה למבקר המדינה והגישה תלונה נגד נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר, והמפקח על הבנקים, רוני חזקיהו, בעניין התנהלותם בפרשת בנק הפועלים. ברקע, דרישתם של השניים להדיח את יו"ר הפועלים, דני דנקנר, בניגוד לדעתה של בעלת השליטה ולמנות ועדת איתור למינוי מנכ"ל חדש, במקומו של צבי זיו, למרות שדירקטוריון הבנק בחר בציון קינן כמחליפו. מבקר המדינה התחיל בבדיקה מקדמית של העניין על מנת לברר האם יש טעם לפתוח בחקירה ובמסגרת הזו נפגש גם עם נגיד בנק ישראל עם המפקח על הבנקים וגם עם דנקר עצמו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x