$
בארץ

ירידה במחירי השיחות? ועדת הכלכלה אישרה כניסת מפעילים סלולריים וירטואליים לשוק

ייתכן כי המפעילים הווירטואליים יעלו לאוויר כבר באוקטובר 2010. אופיר אקוניס: "בשורה גדולה לצרכנים, התחרות בשוק הסלולר תגבר"

אמיר טייג 15:0628.06.09
ועדת הכלכלה בכנסת אישרה את התיקון בחוק אשר מאפשר הכנסת מפעילים סלולרים וירטואליים. במסגרת הישיבה בוועדת הכלכלה, אשר התארכה מעבר למתוכנן, הוחלט לקבל את הצעת החוק ששולבה בחוק ההסדרים ולהסמיך את משרד התקשורת לבצע שינויים ברישיונות של מפעילי הסלולר הרגילים, כך שיוכל לכפות
עליהם למכור זמן אוויר במחיר מפוקח למפעילים וירטואליים. על פי לוח הזמנים אשר הציג המשרד, ייתכן כי כבר באוקטובר 2010 יעלו לאוויר מפעילים וירטואלים בישראל.

 

במסגרת הישיבה אמר חיים גרון, ממלא מקום מנכ"ל המשרד, "מזה כשנתיים מתקבלות במשרד התקשורת פניות של גופים משמעותיים לקבל רישיון לפעול כמפעיל וירטואלי. מתן האפשרות היא אחד הצעדים שנוקט משרד התקשורת כדי לקדם את התחרות בענף. המטרה היא להוזיל תעריפים ולהגביר את רמת השירות לצרכנים". יש לציין כי מזה שלוש שנים מעכב המשרד החלטה בעניין וזאת למרות מספר החלטות ממשלה בנושא.

 

יו"ר הוועדה, ח"כ אופיר אקוניס הוסיף כי "אישור החוק הוא בשורה גדולה לצרכנים. התחרות בשוק הסלולר תגבר לתחרות נוספת. ריבוי תחרות וריבוי מפעלים פועלים תמיד לטובת הצרכן ולטובת האזרח, הן בירידת מחירים והן בייעול השירות. אני מקווה שעד סוף 2010 המפעילים הווירטואלים כבר יספקו שירותים טובים לציבור בישראל".

 

מפעיל וירטואלי הוא מפעיל סלולר אשר משתמש בתשתיות הסלולר של מפעילים אחרים. המפעיל הוירטואלי רוכש כמויות גדולות של זמן אוויר במחירים סיטונאיים מחברות הסלולר הרגילות ומוכר שירות במחיר קמעונאי ללקוח הסופי, בעיקר לקוחות פרטיים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x