$
בורסת ת"א

דני דנקנר: "סופה מתחוללת מעל ראשי"

יו"ר בנק הפועלים: "חופש העתונות הוא דבר מאוד חשוב ואני לא אומר את זה בציניות אך העיתון שהסיסמה שלו 'לאנשים חושבים' מתעסק במגמתיות ובמיסיונריות ולא ברור מה האג'נדה שלהם"

רונית גודמן והדר רז 10:3113.05.09

"סופה מתחוללת מעל ראשי", כך פתח דני דנקנר, יו"ר בנק הפועלים, את דבריו בוועידת שוק ההון בתל אביב.

 

דנקנר נאם מיד לאחר נאומו של סטנלי פישר, נגיד בנק ישראל, שהתעלם מפרשת בנק הפועלים והתמקד בתחזיות מקרו כלכליות בלבד. דנקנר אמר בדבריו כי "אני מקנא באנשים שאף פעם לא טועים. הייתי רוצה נאום שגרתי עם מספרים". בסיום נאומו עמד הקהל על רגליו ומחא מחיאות כפיים סוערות דקה ארוכה.

 


 

בחודש האחרון מתנהל מאבק מתוקשר בין בנק ישראל לבין בנק הפועלים, במסגרתו דורש המפקח על הבנקים להדיח את דני דנקנר מתפקיד יו"ר הבנק.

 

"חופש העתונות הוא דבר מאוד חשוב ואני לא אומר את זה בציניות אך העיתון שהסיסמה שלו 'לאנשים חושבים' מתעסק במגמתיות ובמיסיונריות ולא ברור מה האג'נדה שלהם", הוסיף דנקנר.

 

"לפני מספר שנים סיפר לי אחד מאנשי העסקים הבכירים על המסע שעבר בכלי התקשורת. היום אני וחבריי מבינים על מה הוא דיבר. ברור לי שהמסע אינו מתנהל רק בי. מדובר בשיטה ובאורח החיים שאנו רוצים לנהל. התרבות, האתיקה.

 

"איזו עזות מצח לכנות אותם דירקטוריון של מריונטות"

 

"שרי אריסון ואביה תד אריסון עזבו לפני עשרים שנה את ארה"ב ועברו לישראל. הם השקיעו מיליארדי שקלים בנדל"ן, תשתיות, אנרגיה ועוד. המדינה מלאה בפעילויות ובניינים שהיא ומשפחתה תרמו והקימו. שרי מגלה אצילות שנדירה במחזותינו. הצדק וטובת הבנק עמדו תמיד לנגד עיניה. דירקטוריון בנק הפועלים כולל אנשים מנוסים ששירתו בתפקידים בכירים בבנקאות הישראלית. זה הדירקטוריון שבעיתוי הנכון מנע מהבנק נזקים אדירים. איזו עזות מצח זו לכנות אותו דירקטוריון של מריונטות.

 

"הזחילה האיטית מהתהום הכלכלי החלה"

 

"קשה לאפיין את עוצמת המשבר. האמנם אנחנו לקראת הסוף? איש איש והסבריו. לתחושתי אנחנו בשלב שהגרוע ביותר נמצא מאחורינו. סנונית אחת עוד לא מביאה את האביב אבל אפשר לומר שהזחילה האיטית מהתהום הכלכלי החלה. זה לא קורה בין לילה אבל קורה ויקרה. אם אני צודק, אז המשק הישראלי עבר את המשבר באופן יחסי טוב. מכשיר הורדת הריבית עושה את פעולתו אם כי ברור שהוא כמעט מיצה את עצמו.

 

 

"המשבר הנוכחי הוא הרבה יותר ממשבר כלכלי. כבר עתה ברור לכולם, או לפחות לי, שנדרשת רגולציה אחרת. אומרים הרבה יותר רגולציה, זה כנראה נכון. אני מניח שנראה הרבה יותר שיתוף פעולה גלובלי על מנת להתמודד היטב.

 

"מביע תקווה ששיקול הדעת והאחריות יגברו"

 

"מזה 12 שנים אני חלק ממשפחת בנק הפועלים עד שהתבקשתי לכהן יו"ר. אני עושה את תפקידי יום ולילה, במסירות ובאהבה. אני מבקש להביע תקווה ששיקול הדעת ואחריות יגברו וכי כולנו נוכל להתרכז במשימה - הצלחת הבנקאות הישראלית והמשק כולו", סיים דנקנר את דבריו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x