$
בארץ

ריבלין: אפעל לצמצום חוק ההסדרים למרות המשבר הכלכלי

לדבריו של יו"ר הכנסת "יש למנוע מצב בו ישמש החוק כלי בידי הממשלה להעברת רפורמות שלא ניתן להעבירן בערוץ החקיקתי המקובל"

שאול אמסטרדמסקי 17:4930.04.09
לאחר סדרת הפרסומים בנושא היקפו הרחב של טיוטת חוק ההסדרים שהפיץ משרד האוצר בשבוע שעבר, התייחס לכך היום לראשונה יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין. לדבריו, "יש למנוע מצב בו ישמש החוק כלי בידי הממשלה להעברת רפורמות שלא ניתן להעבירן בערוץ החקיקתי המקובל והמורכב".

 

עוד

הוסיף ריבלין כי בשנים האחרונות עת ישב באופוזיציה התבטא בחריפות נגד החוק, והסביר: "חוק ההסדרים הפך לגולם שקם על יוצרו, ולכלי המכרסם במעמדה של הכנסת. בדיוק מסיבה זו פעלתי בעבר, ואמשיך לפעול גם הפעם, לצמצומו באופן מושכל – מבלי לשבור את הכלים בשום צד".

 

ליו"ר הכנסת חלק חשוב בהעברת חוק ההסדרים בכנסת, שכן הוא זה שקובע את סדר יום מליאת הכנסת. יו"ר הכנסת הקודמת, דליה איציק (קדימה), פעלה בקדנציה האחרונה לצמצומו באופן נרחב של חוק ההסדרים לשנת 2008. כעת אומר ריבלין כי "נבחן את הצעת חוק ההסדרים לגופה. חוק ההסדרים לא ייבחן בעוביו, אלא לפי מהותו של כל סעיף וסעיף. יש לעשות הכל כדי לצמצם את חוק ההסדרים ולהתאימו לתכלית הבלעדית, תקציב יציב למדינת ישראל".

 

במכתב המצורף לטיוטת חוק ההסדרים, ציין הממונה על התקציבים באוצר, רם בלינקוב, כי השנה באופן חריג יוגשו ההצעות המופיעות בטיוטה בשתי חבילות שונות. החבילה הראשונה תהיה צמודה לתקציב והכנסת תחויב לאשרה עד אמצע חודש יולי הקרוב, אחרת תתפזר ותלך לבחירות. עם זאת, לכנסת תוגש חבילה נוספת של רפורמות ותיקוני חקיקה, שהכנסת לא תהיה מוגבלת בזמן באישורם.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x