שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

אושרה סופית מכירת ויטה פרי גליל לרשת חצי חינם

העסקה אושרה הערב על ידי בית המשפט המחוזי בחיפה; בדיון היום הוסכם כי עובדי ויטה שיווק יוכלו לפנות לביהמ"ש בבקשה לפירוק החברה, וכך לקבל מהביטוח הלאומי את החובות שעדיין מגיעים להם לטענתם

מארק שון 19:2607.04.09

בית המשפט המחוזי בחיפה אישר הערב (ג') באופן סופי את מכירת ויטה פרי גליל לרשת חצי חינם. בתום שני ימי דיונים, אישר השופט אלכס קיסרי את מכירת החברה תמורת 105 מיליון שקל.

 

השופט אישר כבר באמצע מרץ כי המגדלים יקבלו תשלום של 26.8 מיליון שקל, וזאת בטרם יקבלו נושים

אחרים את כספם. חברת לגין, שהיא נושה מובטחת של החברה, עם חוב של תשעה מיליון שקל, ערערה על החלטה זו לבית המשפט העליון. השופט קבע היום כי אין טעם לדון בהחלטה, ובית המשפט העליון יצטרך להכריע האם מדובר בהעדפת נושים אסורה.

 

אתמול אמר השופט, כי יש לו קושי רב לאשר את ההסכם בשל מצבם של176 העובדים הלא מאוגדים, ברובם מחברת ויטה שיווק. עו"ד רמי קוגן, המייצג את אותם עובדים, טען בבית המשפט כי החוב כלפיהם עומד על כ-11.5 מיליון שקל, בעוד שעל פי ההסדר שאושר היום סופית הם אמורים לקבל 2.7 מיליון שקל בלבד. השופט גם הביע אתמול התנגדות כי בהסכם ייקבע שאותם עובדים לא מאוגדים יפוטרו מיד עם המכירה, ורשת חצי חינם תחליט לאחר מכן אילו מהם לגייס לעבודה מחדש. השופט אמר אתמול בדיון, וחזר על כך בהחלטתו היום, כי הוא הבין שכל העובדים - כולל הלא מאוגדים - אמורים להמשיך לעבוד במסגרת הרכישה גם תחת הבעלים החדשים, והטענה כי הם יפוטרו היו מבחינתו חדשות.

 

בדיון היום הוסכם, כי עובדי ויטה שיווק יוכלו לפנות לבית המשפט בבקשה לפירוק החברה, ועל ידי כך לקבל מהביטוח הלאומי את החובות שלטענתם עוד מגיעים להם. רשת חצי חינם המיוצגת על ידי עו"ד יאיר ברדה ועו"ד שמוליק אוסלנדר הסכימה במהלך הדיון היום, כי היא לא תטען בעתיד שהמכירה מוחקת את כל החובות וחוסמת בפני אותם עובדים את האפשרות לבקש בקשת פירוק מבית המשפט.

 

עו"ד ברדה אמר ל"כלכליסט" עם סיום הדיון, כי "אנו מצפים לעידן חדש בפרי גליל. הקופה לא הספיקה לכל החובות ואפשר רק להצר על כך". עו"ד קוגן אמר בסיום הדיון, כי "מדובר בהישג. אנו מודים לביהמ"ש שנתן תשומת לב מירבית לאפשרות להיפרע מהחובות באמצעות המוסד לביטוח לאומי".

 

העסקה למכירת ויטה פרי גליל לרשת חצי חינם עמדה לאחרונה על סף פיצוץ, אך הושגה פשרה בעניין בתיווכו של יו"ר ההסתדרות, עופר עיני.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x