בארץ

סימנים חיוביים ראשונים להימצאות גז טבעי בקידוח "תמר" מול חופי חיפה

השותפות בקידוח שהחל לפני למעלה מחודש דיווחו כי בעומק של 4,900 מטרים בתוך הים ישנם "חולות המכילים גז טבעי". חברת נובל אנרג'י, המנהלת את הקידוח, הבהירה כי מדובר באינדיקציה ראשונית בלבד. במקום יתבצעו בדיקות נוספות

גיא מי-טל 23:0011.01.09

השותפות בקידוח הגז הטבעי "תמר" מול חופי חיפה דיווחו היום (א'), כי במהלך הקידוח, שהגיע לעומק של 4,900 מטרים בעומק הים, נמצא גז טבעי. מדובר בסימן חיובי המעיד על הימצאות גז במקום אותו צפו הניתוחים וההערכות הגיאולוגיות שנעשו עד כה.

 

חברת נובל אנרג'י, המנהלת והשותפה

בקידוח, דיווחה כי במהלך הקידוח באסדה שנמצאת 90 ק"מ מערבית לחיפה התברר, כי ישנם "חולות המכילים גז טבעי. מדובר באינדיקציה ראשונית בלבד ולא ניתן לקבוע קיומו של מאגר גז, גודלו או כלכליותו". כעת יתבצעו במקום בדיקות חשמליות שיימשכו מספר ימים, שלאחריהם יתקבל מידע נוסף.

 

השותפות, שהשקיעו סכומי כסף גדולים בקידוח, המתינו בדריכות רבה בימים האחרונים לקראת הגעת הקידוח לשכבת המאטרה, ממנה כאמור היו אמורות להתקבל ממצאים חיוביים או שליליים.

 

על פי חלק מההערכות, עשוי המאגר להכיל כ-109 מיליארד מ"ק גז טבעי, ששוויו מיליארדי דולרים. עד כה החליטו השותפות - חברת ישראמקו, דלק קידוחים, אבנר ונובל אנרג'י שגם מבצעת את הקידוח - להשקיע 145 מיליון דולר בקידוח, שהחל לפני למעלה מחודש.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x