$
בארץ

אלי ישי על תקציב המדינה: "די לנו מאלו המעדיפים גרפים כלכליים על פני ילדים"

הצעת התקציב ל-2009 הביאה לתגובות נזעמות מצד חברי הממשלה. ושלי יחימוביץ': "אסור למפלגת העבודה לאשר את התקציב שהציג היום שר האוצר"

שאול אמסטרדמסקי 15:5312.08.08

פרסום טיוטת חוק ההסדרים והצעת התקציב לשנת 2009 היכתה גלים במערכת הפוליטית, שממילא מאופיינת באי-יציבות בימים אלו. לנוכח תגובות אלו, ניתן להעריך כי סיכוייה של טיוטת חוק ההסדרים לצאת מישיבת הממשלה כפי שתיכנס אליה לא גדולים במיוחד.

 

יו"ר ש"ס ושר התמ"ת, אלי ישי,

הודיע היום בתום מסיבת העיתונאים שקיים משרד האוצר כי "אם האוצר לא יבהיר שילדי ישראל הם יעד לקידום ולצמצום העוני בקרבם ולא יעד לסיכול, ש"ס תתנגד לתקציב. מיליון ילדים מתחת לקו העוני הפכו לבלתי נראים בעיני השלטון. עם ישראל מבקש להקיא את הדמגוגיה הכלכלית ולהחליפה בנשמה יהודית. די לנו מאלו המעדיפים גרפים כלכליים על פני ילדים".

 

חברת ועדת הכספים מטעם מפלגת העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ', הפגינה גם היא את התנגדותה הגמורה לתכנית האוצר. יחימוביץ' מסרה כי "אסור למפלגת העבודה לאשר את התקציב שהציג היום שר האוצר, בר-און. לו היו שיקולים כלכליים דומים מנחים את צמרת השלטון עם הקמת המדינה, לא היו מוקמים לא צה"ל ולא מערכת החינוך. העמדת אופציית הביטחון מול אופציית החברה זו כנגד זו היא פופוליסטית ומתעלמת ממה שטובי הכלכלנים יודעים - שיש להרחיב את בסיס התקציב ב-2.5%".

 

אפילו בן סיעתו של שר האוצר, יו"ר ועדת הכנסת, דוד טל, שפעל בשנה שעברה בשיתוף יו"ר הכנסת לצמצום חוק ההסדרים בשני שלישים, הזדרז להעביר מסר חריף לבר-און. לדבריו, "שר האוצר בר-און מודה שהפגיעה בשכבות החלשות היא רשעות. לדבריו כל השרים יחלקו ברשעות הזו. קצת חמלה והרבה ענווה וצניעות לא יזיקו לשר האוצר. שר האוצר לא יוכל לעשות ככל העולה על רוחם של פקידי האוצר. הוא חייב להתחשב בכנסת, ולכנסת יש אג'נדה שונה לחלוטין. האוצר מנסה את מזלו פעם אחר פעם בגזירות שהכנסת כבר גילתה את דעתה מספר פעמים שאין היא חפצה בהם".

 

גם בסיעת הגמלאים מיהרו להודיע כי באם ידחה משרד האוצר את העלאת קצבאות הזקנה, תפרוש הסיעה מן הקואליציה לאלתר ותצביע נגד הצעת התקציב וחוק ההסדרים. 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x