$
אינטרנט

פיטורים בנענע 10: כ-20 עובדים הולכים הביתה

גורמים המקורבים לאתר מציינים כי למרות העלייה בחשיפה בשנה אחרונה, לא הצליח האתר לעמוד ביעדיו העסקיים. בין המפוטרים עמי סיני, סמנכ"ל הכספים

אמיר טייג 10:2124.07.08

פיטורים בנענע 10. עובדי החברה ומנהליה כונסו הבוקר (ה') לישיבה מסגרתה קיבלו כ-20 עובדים מכתבי פיטורים. מרבית המפוטרים הם ממחלקות הפיתוח, הגרפיקה ומספר מנהלים שגוייסו במהלך השנה.

 

הערכות הן כי אתר האינטרנט, המוחזק בשיתוף בין ערוץ 10 לנטוויז'ן, לא הצליח לעמוד ביעדיו העסקיים לשנת 2008, על כן החל במהלך של קיצוץ הוצאות משמעותי. גורמים המקורבים לאתר מציינים כי למרות העלייה בחשיפה לאתר בשנה אחרונה, לא הצליח האתר לתרגם עלייה זו לגידול מספק בהכנסות. בין המפוטרים עמי סיני, סמנכ"ל הכספים של האתר ומספר עובדים ממחלקת הכספים. את מקומו של סיני ימלא אבירם בוגין, סמנכ"ל פיתוח עסקי של האתר. בנענע10 כ-100 עובדים. מנכ"ל החברה הוא זאב חספר.

 

הגורמים מציינים כי לפני מספר ימים התקיימה ישיבה מתוחה מאוד בה נכחו עמי אראל, יו"ר דירקטוריון נטוויז'ן, במהלכה נדרשה החברה לגבש תוכנית הבראה מיידית. גורמים המקורבים מציינים כי במהלך השנה האחרונה, גויסו לאתר מספר מנהלים וסמנכ"לים, כדי לעבות את שדרת הניהול באתר. במהלך חצי השנה האחרונה חלק גדול מהם עזב. המתפטרים בחצי שנה זו היו סמנכ"ל הטכנולוגיות, סמנכ"ל הסחר וסמנכ"לית המכירות.

 

בימים האחרונים עלה לאוויר אתר נענע 10 החדש, אשר שם דגש על המיזוג בין הטלוויזיה והאינטרנט. מדובר בהשקעה של כמה מיליוני שקלים, אותה הוביל חספר מאז נכנס לתפקיד לפני מעט יותר משנה. הערכות הן כי מרבית העובדים המפוטרים קשורים לפרויקט האתר החדש, והוחלט לפטרם לאחר שהאתר עלה לאוויר בהצלחה. חלק מעובדים אלו הם עובדי מיקור חוץ.

 

אתר נענע10 החדש. השקעה של כמה מיליוני שקלים אתר נענע10 החדש. השקעה של כמה מיליוני שקלים צילום מסך: nana10.co.il

 

בתחילת מאי 2007, חתמה נטוויז'ין על הסכם מול ערוץ 10 במסגרתו רכש הערוץ 50% מאתר נענע. בעקבות העסקה רשמה נטוויז'ן רוח הון של 22.4 מיליון שקל, כך שווי אתר נענע10 כפי שנגזר מהעסקה עמד על 44.8 מיליון שקל לפחות.

 

תגובת נענע 10: "חברת נענע 10 ממשיכה בתוכניות הפיתוח שלה ובהתאמת צוות החברה לתחזוקת האתר בעקבות השקתו מחדש".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x