$
בארץ

עכשיו זה רשמי: ברוורמן מונה ליו"ר ועדת הכספים

אחרי בעיות קואליציוניות ממושכות שיצר המינוי במשך 4 חודשים, מונה הבוקר פרופ' אבישי ברוורמן לתפקיד. הוא יחליף את ח"כ סטס מיסז'ניקוב. ברוורמן: "הוועדה בעלת יכולות רבות, אך בפניה גם מגבלות רבות"

שאול אמסטרדמסקי 11:2523.07.08

ועדת הכספים אישרה היום (ד') פה אחד את בחירתו של ח"כ פרופ' אבישי ברוורמן (עבודה) ליו"ר הוועדה, במקומו של ח"כ סטס מיסז'ניקוב (ישראל ביתנו). בכך באה לסיומה סאגה של למעלה מארבעה חודשים שקדמו להוצאות המינוי אל הפועל.

 

יו"ר הוועדה היוצא, מיסז'ניקוב, אמר בפתח הישיבה כי "חשוב לציין שהחילופים הרבים בוועדת הכספים והן במשרדי הממשלה בתקפה קצרה כל כך מעידים על חוסר יציבות שלטונית".

 

מיסז'ניקוב התייחס לתקופתו בראשות הוועדה, שהחלה בחודש אפריל 2007 ואמר כי "התקופה הזו חלפה ביעף. אני לא חושב שמישהו יכול להצביע על הבדלים בענייניות ובמקצועיות שלי בין התקופות בהן ישבתי כחבר הוועדה בקואליציה או באופוזיציה. כפי שאמרתי תמיד, ועדת הכספים היא החוט המקשר בין הממשלה לבין הכנסת בתחומים הכלכליים והחברתיים".

 

מיסזנ'יקוב הוסיף כי "פעלנו בשיתוף פעולה בין הסקטורים השונים, והראנו לאוצר כי לא כל דבר שנכנס לוועדה יוצא ממנה באותו האופן". הוא התוודה כי התאהב בעבודת הוועדה, וכן שלמרות שחשש בתחילת דרכו, הוא שמח "שנמצאה שפה משותפת והדרך לפשר

ות ממלכתיות".

 

היו"ר היוצא איחל לברוורמן הצלחה בתפקיד והביע תקווה כי יצליח לשדרג את מעמדה של ועדת הכספים ולהפוך אותה לשותף אקטיבי בבניית תקציב המדינה לשנת 2009.

 

עם היבחרו הודה פרופ' ברוורמן לכל מי שתמך ואפשר את מינויו. "אני נמצא כאן כשנתיים ולמדתי הרבה מנועם הליכותיו של מיסז'ניקוב ומעבודתו המסורה. אני מבטיח להמשיך לעבוד בשיתוף פעולה ובהגינות עם כולם. כפי שאחרים ציינו, לוועדת הכספים אין רק יכולות רבות אלא בפניה עומדות גם מגבלות רבות. בתקופה המורכבת הזו, מהבחינה הכלכלית ומהבחינה הפוליטית, כולי תקווה שנצליח להביא להישגים".

 

ברוורמן הודה למפלגתו, העבודה, על שתמכה במינויו, ואמר: "כעת, קדימה לעבודה".

 

חברי ועדת הכספים הודו למיסז'ניקוב על עבודתו בראשות הוועדה ואיחלו לברוורמן הצלחה בתפקידו החדש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x