$
משפט

איחור בהעלאת אתר חדש מונע הצטרפות ישראל לאמנת סימני מסחר

העיכוב מונע את הצטרפותה של ישראל ל"פרוטוקול מדריד", שיחסוך על פי הערכות כ-10 מיליון שקלים בשנה לחברות ישראליות. במשרד המשפטים מאשימים את נס טכנולוגיות, ואלה לא מוכנים לדון בנושא בתקשורת

עידו קינן והדר קנה 13:1117.07.08

השקת מערכת מקוונת חדשה לרישום סימני מסחר של רשות הפטנטים הישראלית מתעכבת זה יותר מחודש, כך נודע ל"כלכליסט". העיכוב מונע את הצטרפותה של ישראל ל"פרוטוקול מדריד", שצפוי לחסוך לחברות ישראליות מיליוני שקלים בשנה. במשרד המשפטים מאשימים את הספק שבונה את המערכת, נס טכנולוגיות.

בנס מסרבים לדון בנושא בתקשורת.

 

רשם הפטנטים, המדגמים וסימני המסחר, ד"ר מאיר נועם, שלח בחודש שעבר מכתב לגורמים העוסקים ברישום סימני מסחר ופטנטים, שבו הודיע כי מערכת רישום סימני המסחר המקוונת תיסגר ב-4 ביוני, וב-15 ביוני יושקו אתר אינטרנט חדש ומערכת רישום חדשה.

 

"בבסיס המערכת החדשה נכללת תשתית שתאפשר את הצטרפות ישראל לפרוטוקול מדריד לרישום סימנים בינלאומיים, תוך ניהול כל מערך הרישום והעדכון מול הארגון לקניין רוחני WIPO, באופן מקוון", כתב נועם. "פרוטוקול מדריד" הוא אמנה של איגוד הקניין הרוחני הבינלאומי WIPO, המסדירה ומפשטת רישום סימני מסחר בכמה מדינות במקביל.

 

במכתב נאמר כי עד להשקת המערכת החדשה, בקשות לרישום יוגשו רק באמצעות הדואר. אולם ה-15 ביוני הגיע ועבר, והמערכת לא חזרה. ב-9 ביולי מכן הודיע הרשם כי האתר הישן יחזור בינתיים לפעילות.

 

המשרד מתעכב והחברות משלמות

אין זה העיכוב הראשון בהשקת המערכת. ביולי אשתקד נערך בקריה האקדמית אונו כנס על פרוטוקול מדריד, בו הודיעו אנשי הרשם, כי בכוונת המשרד להשיק את המערכת החדשה כבר בספטמבר, ולסיים את תהליך ההצטרפות לפרוטוקול מדריד עד סוף 2007.

 

ראש הדסק הישראלי בארגון WIPO, עו"ד לי מאור, אמרה בכנס כי הצטרפותה של ישראל תהווה פריצת דרך בתחום ההגנה על סימני מסחר בארץ, ועל פי הערכות גסות תחסוך לחברות ישראליות לפחות 10 מיליון שקל בשנה.

 

דובר משרד המשפטים מסר בשם רשות הפטנטים: "לקראת השקתו של האתר נתגלו מספר בעיות טכנולוגיות אשר מנעו את העלייה המתוכננת. משרד המשפטים פועל כעת מול ספק התוכנה על מנת להביא לפתרונן של בעיות אלו. הפרסום התבצע מיד לאחר שקיבל המשרד את הערכת לוחות הזמנים מהספק המבצע, הערכה שלצערנו התבררה כלא נכונה".

 

דוברת נס טכנולוגיות הפנתה אותנו בחזרה למשרד המשפטים, בנימוק ש"החברה אינה נוהגת לדון בנושאים עסקיים הקשורים ללקוחותיה בתקשורת".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x