שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

ישראל מקוב משקיע בתעשייה

מנכ"ל טבע לשעבר ויו"ר גיוון אימג'ינג יחזיק ב־15% ממניות אלתו מערכות שמפתחת התקנים אלחוטיים למעקב אחר פעילות ייצור בתעשייה

גולן חזני 06:5722.05.08

ישראל מקוב, מנכ"ל טבע לשעבר ויו"ר גיוון אימג'ינג, השקיע כ־300 אלף שקל בחברת אלתו מערכות, כך נודע ל"כלכליסט". מקוב יחזיק בכ־15% ממניות החברה. מדובר בהשקעה הפרטית הראשונה של מקוב שמתפרסמת לציבור.

 

אלתו מפתחת התקנים אלחוטיים למעקב אחר פעילות ייצור בתעשיית הכימיקלים,

התרופות, הנפט, המזון והמים. מדובר בהתקן זעיר שמוצמד למכלולים בקו הייצור ומאפשר קבלת מידע מיידי על מצבו ופעולתו של המכלול. הפתרון החלופי, חיווט, נחשב ליקר בהרבה ולא כדאי מבחינה כלכלית.

 

יזמי אלתו הם ישראל רדומסקי, ישראל קלמן וראובן פוקס. המיזם נוצר ב־2006, והחברה פועלת במסגרת חממת כנרות. החברה טרם החלה למכור את ההתקן, אולם סיימה את פיתוחו של המוצר שנמצא כיום בניסויים במספר מפעלים לפני יציאתו לשוק. מקוב הוא המשקיע הפרטי הראשון בחברה שבה שותפים מספר גופים בתעשייה התהליכית. היזמים הם אלה שהגיעו למקוב והציעו לו את ההשקעה.

 

מקוב עמד בראש ועדה שמינה שר התמ"ת אלי ישי לבחינת הדרכים לעידוד הפריפריה והתעשייה המסורתית. הוועדה הגישה את המלצותיה באוקטובר 2007 והדגישה את חשיבות החדשנות והמחקר ופיתוח (מו"פ) בקידום התעשייה המסורתית באזורי הפריפריה כמפתח לצמיחתם.

 

מקוב אישר את עצם ההשקעה בחברה, אך סירב להתייחס לסכום: "הוועדה שלנו שמה למטרה להכפיל את התפוקה לעובד ולהגביר את החדשנות בתעשייה. מבחינתי ההשקעה היא נאה דורש נאה מקיים. זו חברה שיצרה חדשנות עבור התעשייה המסורתית באמצעות מוצר שפיתחה ואשר צפוי לסייע למפעלים רבים לייעל את העבודה ולהגביר את התפוקה".

 

מקוב עזב את טבע ב־2006 אחרי 4.5 שנים ונחשב לאחד המנכ"לים המוערכים ביותר בשוק הישראלי. בתקופתו גדלו מכירות ענקית הגנריקה הישראלית פי ארבעה והרווח שלה זינק פי שישה. כחצי שנה לאחר הפרישה נענה להצעה של נוחי דנקנר והצטרף לגיוון אימג'ינג כיו"ר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x