סגור
שורת הרווח האדר חדש

את הדירה החדשה שלכם צריך לתכנן אדריכל? לא אם תשאלו את יוסי חסון מקבוצת מייטאון

יוסי חסון, מייסד ומנכ"ל קבוצת מייטאון, מסביר כיצד תזהו תכנון דירה מוצלח ומדוע במייטאון, לצד האדריכל, שותף לתכנון גם איש השיווק


יוסי חסון, מייסד ומנכ"ל קבוצת מייטאון
(אולפן כלכליסט)

תכנון הדירות ברוב הפרויקטים כיום, בעיקר בפרויקטים גדולים של פינוי בינוי, נעשה על ידי אדריכלים. עד כאן נשמע הגיוני, נכון? הבעיה מתחילה כאשר האדריכל מתמקד בתכנון הפרויקט בכללותו – תכנון הבניין והמערכות הקיימות בו, התב"ע (תוכנית בניין עיר המסדירה את השימוש בקרקע) ועוד – ומעניק הרבה פחות תשומת לב לתכנון הדירות עצמן.
יוסי חסון, מייסד ומנכ"ל קבוצת מייטאון, חולק איתנו את ה"אני מאמין" של החברה, לפיו תכנון הדירה צריך להיעשות על ידי האנשים שבאים במגע עם לקוח הקצה ומודעים לצרכיו. לפיכך, בתהליך התכנון בפרויקטים של מייטאון, מעורבים החל מהשלב הראשון של הפרויקט גם אנשי השיווק. בדרך זו, מבטיחה מייטאון דירות פונקציונליות ומתוכננות היטב, שמתאימות לא רק לצרכי הפריקט והבניין אלא גם לצרכי הדייר עצמו.
הפונקציונליות, מסביר חסון, היא אחת הנקודות הקריטיות בתכנון נכון, ולא פחות ממנה – הגמישות התכנונית, המאפשרת לקחת את אותו מרחב ולהתאים אותו לצרכים שונים: לדירת שלושה חדרים, לדירת ארבעה חדרים, לחדר מאסטר הורים מאוד גדול ועוד. חסון מספר כיצד מתאפשרת גמישות תכנונית ומה השפעתה על ערך הדירה, ומסיים עם עצה לדיירים בתהליך הרכישה של דירה חדשה. הצטרפו אלינו.