סגור
שורת הרווח האדר חדש

האם החוק שומר על זכויות קשישים בפרויקטים של התחדשות עירונית?

עו"ד דן הלפרט, מומחה במקרקעין והתחדשות עירונית, על צרכי הדיירים המבוגרים בפרויקטים של התחדשות עירונית ועל הפערים בין החקיקה למציאות


שורת הרווח - דן הלפרט
לפני כשלוש שנים עוגנו בחוק פינוי-בינוי זכויותיהם של דיירים קשישים בפרויקטים של התחדשות עירונית. למרבה הצער, החקיקה לא תמיד תואמת את המציאות, בייחוד כעת, כשהממשלה פועלת לצמצום נוסף של השפעתם של דיירים סרבנים.
פרויקטים של התחדשות עירונית קשים במיוחד לדיירים המבוגרים. ברוב המקרים, מדובר בדיירים שלא מחפשים את הרווח מהשבחת הנכס, כבר אין להם צורך בהגדלה של הדירה, ולהיפך – זו הדירה בה הם חיים כבר עשרות שנים, זה מה שהם מכירים, והדבר האחרון שהם מבקשים הוא הטלטלה הגדולה שמגיעה עם הפרויקט, השינויים שבאים בעקבותיו וההוצאות הנוספות בנכס החדש, כדוגמת העלייה השכיחה בדמי ניהול הבניין ואחזקתו.
עו"ד דן הלפרט, מומחה לנדל"ן, מקרקעין והתחדשות עירונית, מסביר מה עובר על הדיירים הקשישים לקראת ובמהלך פרויקטים של התחדשות עירונית, מפרט את האפשרויות שמעניק להם החוק וחושף את הפערים בין החקיקה למציאות, את סוגי הפרויקטים בהם, תופתעו לשמוע, אין כל חקיקה להגנת הדיירים הקשישים, ואף את ההגדרות המשתנות (כולל הגדרת גיל הקשיש) בין פרויקטים מסוגים שונים.
לסיכום, עו"ד הלפרט מפרט מהו תפקידו של עורך הדין שמלווה את הדיירים וכיצד ניתן באמצעותו לדרוש מהיזמים את מקסימום העזרה וההגנה על הדייר הקשיש. צפו