• תפריט
חדשות נדל"ן

היום שאחרי המכרז: יונייטד שרונה מוכרת את מבני הטמפלרים ב-45 מיליון ש'

הקבוצה שזכתה בחודש שעבר במכרז לקרקע במתחם שרונה המיועדת לשלושה מגדלים מוכרת את המבנים המסחריים המיועדים לשימור אשר נלוו לעסקה לחברת בנייני העיר הלבנה; באחד המבנים מתוכנן מלון בוטיק ומסעדת שף

דותן לוי 13:5310.05.16
קבוצת הרכישה 'יונייטד שרונה' שאורגנה על ידי חברת 'מינהל מגורים ישראל' של מוטי פלד וזכתה במכרז שרונה (מתחם רשות השידור), מוכרת את שלושת מבני הטמפלרים המיועדים לשימור ונכללו בפרויקט לחברת 'בנייני העיר הלבנה' של איציק שוהם. המבנים משמשים על פי תוכנית בניין-עיר כיחידות מסחר, והחברה תשמר אותן על פי תיק התיעוד והוראות השימור.

מדובר בשלשה מבנים מהתקופה הטמפלרית, בני 2-3 קומות ומרתפים, הכוללים כ-1,000 מ"ר בנוי. בשקלול עלויות התיעוד והשימור הצפויות העסקה המגלמת שווי של כ-45 מיליון שקל (בתוספת מע"מ). מבני השימור ישתלבו בשדרה המסחרית שתיבנה בקומת הקרקע של פרויקט 'יונייטד שרונה', ובה מתוכננים כ-40 חנויות ומסעדות. בחברות מעריכים כי מחירי השכירות במתחם צפויים לעמוד על כ400-600 שקל למטר.

 

בנייני העיר הלבנה היא חברה שמתמחה בשימור והשבחת מבנים בעיר תל אביב. החברה קידמה פרויקטים בתחום השימור, התחדשות עירונית, ניוד זכויות בנייה, איתור מתחמים וייזום תכניות בניין עיר מיוחדות. בין הפרויקטים של החברה נמנים: מתחם לבונטין, בית הפניקס, קופ"ח זמנהוף ועוד.

 

לדברי איציק בן שוהם בחברה זיהו את הפוטנציאל הרב שנובע מבנייה של מאות אלפי מ"ר של משרדים על ידי חברות כמו עזריאלי ובהמשך גם מליסרון. "שטחי המסחר מאד חסרים שם וזה מקור משיכה להמונים ולכן המסחר שנמצא כיום במצב טוב רק יגבר", הוא אמר. לדבריו, נבחנת בימים אלה האפשרות להסב את אחד המבנים הטמפלרים למלון בוטיק בדומה למלון מונטיפיורי אשר יכלול מסעדת שף בקומה התחתונה.

 

מתחם שרונה מתחם שרונה

 

לעיצוב מבני הטמפלרים נשכר האדריכל גידי בר אוריין המתמחה גם הוא בשימור ושיתף בעבר פעולה עם בנייני העיר הלבנה במספר פרויקטים.

 

מוטי פלד, מנכ"ל משותף, ב'מנהל מגורים ישראל': "בדומה לשדרות ממילא בירושלים, השדרה בפרויקט 'יונייטד שרונה' תעוצב בסגנון אותנטי, תעניק חוויה קמעונאית ייחודית ותאפשר למבקרי המתחם ליהנות ממגוון עסקים ,מסעדות ומותגי-על הסמוכים זה לזה. בהשוואה לעסקאות קודמות של מבנים לשימור במתחם שרונה, מדובר ברמות מחיר מרשימות לאזור ובהישג חסר תקדים לקבוצת הרכישה".

 

  

6תגובות
בטל שלח
 • לאדר' אוריין אין טעם. הפרויקטים שלו מכוערים ומכערים. לאדר' אוריין אין טעם. הפרויקטים שלו מכוערים ומכערים.
  חבל  :(
  Battery, (12.09.16)
 • לא מבין את ההגיון שקבוצת רכישה משלמת על לא מבין את ההגיון שקבוצת רכישה משלמת על קרקע 1.2 מיליארד זה לא בסדר אבל כשקבלו קונה ב0.7 מיליארד אבל מוכר ללקוחות בניין בתל אביב  כאילו הקרקע שווה 2 מילארד זה כן בסדר? כל החכמים שאומרים שזה יקר לא מתרגמים את הרכישה למחיר מחירה סופי ללקוח שיוצא יותר זול מלרכוש מקבלן יזמי.
  Goggles, (11.06.16)
 • מחיר דירה בפרויקט קבוצת הרכישה יונייטד שרונה של מוטי פלד ירקיע ל 70 אלף שקל למטר לא כל קבוצת רכישה היא אטרקטיבית וכדאית (כמובן שאם לא נעשים בה מעשי שחיתות מחפירים כפי שנעשה אצל ענבל אור-אור סיטי) ובמקרה הזה עלות מטר בניה בדירת מגורים תרקיע שחקים שתמסר רק בעוד 5 עד 6 שנים לפחות יגיע לפחות לשבעים אלף שקל שהם כ 18 אלף דולר למטר ובמחיר כזה ניתן לרכוש דירות יוקרה במנהטן ניו יורק בבנינים מפוארים ביותר במיקומים איכותיים ביותר.
  נו באמת תגידו עכשו ..... מה עדיף לכם.??
  חכם ניו יורקי, (13.05.16)
 • אם ימכרו חנות ב-4-5 מליון שקל זה 200 מליון שקל אז.. מאיפה יביאו עוד מליארד שקל? לא ברור איך הם יכולים לשלם 1.2 מליארד שקל על הקרקע.
  אם החלק המסחרי יכניס להם 250 מליון שקל לפי בתי הטמפלרים שנמכרו + 40 חנויות,
  מאיפה יביאו עוד כמליארד שקל?
  תחשיב המכרז הזוי, (13.05.16)
לכל התגובות