ישראל מתחברת לכלכלה
 

נדל"ן

מילון כלכליסט
משה כחלון
משה כחלון 
צילום: עמית שעל
מניות קשורות לכתבה
  חדשות נדל"ן מדי
  יום ישירות למייל שלך
   

   מאשר קבלת תוכן שיווקי

  דיוור נוסף

   

  כחלון: עשרות אלפי פועלי בניין פלסטינים ייכנסו לישראל בקרוב

  שר האוצר אמר את הדברים בכנס הקבלנים בירושלים; מוקדם יותר אמר ראש מטה הדיור, אביגדור יצחקי, כי נבחנת כניסת פועלי בניין מעזה, וכן חברות בנייה פלסטיניות; לדברי כחלון, הרשות הפלסטינית הביעה נכונות למהלך

  אמיתי גזית

  28.01.16, 22:24

  כשעתיים אחרי שאביגדור יצחקי, ראש מטה הדיור במשרד האוצר, הודיע על הכוונה להגדיל את כמות עובדי הבניין הפלסטינים ולהכניס פועלים מרצועת עזה, שופך שר האוצר משה כחלון הערב (ה') אור על התוכנית: על פי כחלון, בתקופה הקרובה עשרות אלפי עובדי בניין פלסטינים ייכנסו לישראל. הדברים נאמרו במהלך כנס משותף של התאחדות הקבלנים בירושלים, והתאחדות הקבלנים באר שבע והנגב.   

  צילום: אלכס קולומויסקי

   

  כחלון סיפר לנוכחים כי בשבועות האחרונים נפגש עם שר החוץ הפלסטיני והשר לענייני כלכלה, ולדבריו יש נכונות רבה גם מצידם בעניין. יש לציין כי בניגוד ליצחקי, שדיבר על אפשרות להבאת פועלים מעזה, מתייחס שר האוצר לאפשרות של הבאת הפועלים מהרשות הפלסטינית, שאינה שולטת ברצועה. "נתנו כסף לצה"ל כדי להקל על הכניסה במעברים", הוסיף כחלון, "אנחנו מקלים כדי שהפועלים לא יצטרכו להגיע לפנות בוקר למעברים ולחזור תשושים אחר הצהריים". עוד הסביר כחלון כי במסגרת השת"פ שנרקם ייפתח מרכז הכשרות לפועלים, כנראה בצפון השומרון.

   

   

   

  לכחלון הייתה גם בשורה בעניין המגעים עם ממשלת סין בדרך לחתימה על הסכם שיאפשר כניסת פועלים ממדינה זו. לדבריו, "קיבלנו מסרים שיכול להיות שזז משהו, בעקבות זאת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שלח מכתב אישי לראש ממשלת סין".

    

   

  פרסום ראשון: 28.01.16, 22:24

   

   
  נושאים
  בארץ רכב עסקי ספורט משפט קריירה קריקטוריסט אפליקציות פרויקטים נדלניסט עולם פנאי 2016 וידאו צרכנות דיגיטלית תעופה ותיירות מינויים חדשים ארכיון שערים טכנולוגי צרכנות פיננסית פרסום ושיווק אינטרנט דעות אחריות וסביבה מיוחדים פוטו כלכליסט
   
  שוק ההון
  מקור נתוני הבורסה: קו מנחה /   bizportal
   
  אודות
   
  כלים
  דיוור אלקטרוני Radware Connector Supersize - עיצוב אתרים YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות