• תפריט
נדל"ן

על המים: לגור בסמוך לים

איפה ניתן להגשים חלום ולמצוא בארץ דירה על קו החוף, וכמה זה עולה?

עוזי בלומר 08:0205.10.13
בענף הנדל"ן נהוג לומר ששני גורמים משפיעים על מחיר דירה בישראל: האחד, המרחק מתל אביב. השני, המרחק מהים.

יצאנו למספר נקודות מצפון לתל אביב, כדי לבדוק איפה עדיין בונים קרוב לים, או אפילו ממש על קו המים, וכמה עולה החלום לגור בדירה על חוף הים.

 

לדברי השמאי ארז כהן, קרבה לים נחשבת לגורם אטרקטיבי אצל רוכשי דירות ישראליים וזרים כאחד. הבדל המחיר בין דירה חזיתית שפונה לים, לבין דירה עורפית או דירת "קו שני" יכול לנוע מ-20% עד 50%.

 


 

"חוק החופים" מונע כיום בנייה במרחק קטן מ-300 מטר מהחוף. אבל יש אזורים עם בנייה ישנה, שבהם ניתן למצוא דירות סמוכות לקו המים.

 

שכונת בת גלים ממוקמת קרוב מאד לבית החולים רמב"ם בחיפה. השכונה הוותיקה בנויה סמוך מאד לקו המים, ובשנים האחרונות גילו אותה היזמים, והמחירים החלו לטפס בהתאם.

 

לדברי יעקב עבאדי מ"רשף נכסים" חיפה, דירות "קו ראשון למים" נמכרות כיום במחיר של כ-15 אלף שקל למ"ר. דירות קו שני למים נמכרות במחיר דומה, אולם כשנכנסים לתוך השכונה יורד המחיר עד כ-12 אלף שקל למ"ר. עבאדי מציין, שכיום קיימים בשכונה בתים ישנים, חלקם נטושים או אטומים, ש"מחכים" ליזמים. מחיר דירה ישנה בשטח של כ-50 מ"ר בשכונה, נע כיום סביב 900 אלף שקל.

 
חוף בת גלים, חיפה חוף בת גלים, חיפה צילום: עוזי בלומר

 

נמשיך מבת גלים דרומה, לגבעת אולגה, או כפי שתושביה מעדיפים כיום לומר "חדרה מערב". שכונת עין הים כבר מאוכלסת בחלקה, וחלק מהמגדלים בה עדיין בבנייה.

דירות 4 חדרים, "קו ראשון לים", ניתן להשיג כאן בכ-1.3 מיליון שקל. דירות 5 חדרים בגודל 130 מ"ר ניתן למצוא בכ-1.6 מיליון שקל.

 

 

ומחדרה, דרומה לנתניה, שנהנית מקרבה לחוף ים יפה, וגם מקרבה לתל אביב. המחירים, בהתאם. פרויקט "עיר ימים" של חברת י.ח. דמרי הולך ומוקם סמוך לחוף, ומה שמפריד בין הבניינים לחוף הוא רחוב, ושמורת האירוסים של חוף נתניה. מיצובה המשופר של נתניה מתבטא במחירים. דירות 5 חדרים בגודל 132 מ"ר עם מרפסת של 17 מ"ר נמכרות כאן ב-2.3 מיליון שקל. דירות דומות בפרויקט, במרחק גדול יותר מהחוף, נמכרות ב-2 מיליון שקל.

 

5תגובות
בטל שלח
 • עברנו לא מזמן לעיר ימים. עיר ימים המקום הכי יפה בארץ. רמת אביב של המילניום החדש. דירות גדולות, קניון, אוכלוסיה איכותית, גנים, מתנס,בתי ספר ומיקום מעולה. שווה כל אגורה.
  (12.10.13)
 • בת גלים אווירה פסטורלית, אבל השכונה מאוד מוזנחת והבסיס הצבאי נוגס בה. בחורף הים רועש בטירוף ואפשר לעוף ברוח החזקה.
  כ, (06.10.13)
 • הים אוכל הכל. למי שלא יודע הים אוכל הכל.מקצר את החיים ומשבית את מכשירי החשמל והאלקטרוניקה.מפורר את הבניין כולל טיח ובטון.בחורף הסופות והחול שנכנס לכל מקום בבית.
  המלח שבים אוכל את הרכב ומחליד אותו ומקצר את חיו.זה טוב להסתכל על הים אבל לא לגור לידו.טיפש מי שעושה זאת.
  צבי-לבנת, (06.10.13)
 • חסרונות הגדולים לחות מטורפת (מכשירי חשמל שלא עובדים טוב בימי הקיץ בגלל לחות)
  רוח חזקה בחורף
  הרבה מלח באוויר
  הבית מתקלף
  בכל זה גם משפיע על הגוף שלכם
  אז תחשבו טוב
  ננוש, (05.10.13)
לכל התגובות