• תפריט
נדל"ן

משרד השיכון יפרסם היום מכרז ל-273 דירות במסגרת המחיר למשתכן ביבנה

במחיר למשתכן המטרה היא להוריד את המחירים. לכן, כשהיזמים שיגישו הצעה למכרז יתחרו על מחיר הדירה הסופי הנמוך ביותר ולא על המחיר הגבוה כפי שנהוג במכרזים רגילים

משרד השיכון והבינוי יפרסם היום (ג') מכרז במחיר למשתכן במסגרתו יתחרו יזמים על בניית 273 דירות בעיר יבנה, כך נודע ל"כלכליסט". לדברי בכיר במשרד, מכרזי המחיר למשתכן מקודמים כאמצעי להורדת מחירי הדירות וכפיתרון דיור לזוגות צעירים ולמשפחות עם ילדים שאין בבעלותן דירה.

במחיר למשתכן הרעיון הוא להוריד את המחירים, ולכן היזם צריך לחשב עלויות פיתוח, בניה וקרקע ולהתחרות על מחיר אטרקטיבי ביותר. לפיכך, היזמים

שיגישו הצעה למכרז יתחרו על מחיר הדירה הסופי הנמוך ביותר, ולא על המחיר הגבוה כפי שנהוג במכרזים רגילים.

 

המכרז ביבנה יצא היום לאחר שנוצר שיתוף פעולה בין משרד השיכון והבינוי עם ראש העיר צבי גור-אריה ליצירת תמהיל שישלב דירות קטנות בעיר. בעבר היה ניסיון להוציא מכרז דומה בעיר אך הוא לא יצא לפועל כיוון שתמהיל הדירות שנקבע היה לדירות גדולות בשטח של כ-150-160 מ"ר, דירות שלא היו בהישג ידם של הזכאים לדירות.

 

מגורמים בכירים במשרד השיכון נמסר כי המשרד ימשיך לקדם את מכרזי המחיר למשתכן בכל עיר שיוכל תוך ניסיון ליצירת שיתוף פעולה עם ראשי הערים השונות בישראל.

 

 

11תגובות
בטל שלח
 • כיצד יודעים מי זכה? אני נשואה 22 שנה. השתתפנו במכרז ועד עתה לא ברור כיצד יודעים מי זכה ,ומי לא ,לאן פונים למי מתקשרים ?האם משהו יכול לעזור תודה !
  אסתר , (31.05.10)
 • כמות קטנה בכל מכרז אני כבר 3 פעמים נרשמתי להגרלות ולא זכיתי!!!
  וכל פעם לחכות 3 חודשים עד שיש תוצאות.
  בסוף יעברו 10 שנים ואניעוד מחכה.(אני נשואה 12 שנה+2 ילדים וזה לא מספיק).
  (29.05.10)
 • ישר כח לשר! ברצוני לחזק את ידיו של השר אטיאס אשר מקדם את הנושא של דיור לזוגות צעירים אשר מתקשים מאוד בימים אלו לקנות דירה. עלה והצלח!
  (09.05.10)
 • "זוגות צעירים אין סיכויי אוליי" לאן נגיע בקצב הזה של המחירים זה צריך לחלחל עוד
  עמיצ, (09.05.10)
לכל התגובות