• תפריט
נדל"ן

רשות המסים העלתה את מדרגות המס על רכישת דירות

מי שירכוש דירת מגורים יחידה בשווי של עד 1,084,935 שקל לא ישלם מס רכישה

הדר קנה 14:5818.01.10

בשורה לרוכשי הדירות: מדרגת המס על רכישת דירות למגורים עולה וכעת רוכש דירת מגורים יחידה בשווי של עד 1,084,935 שקל לא ישלם מס, כך החליטה רשות המסים.

מדרגות מס הרכישה, המוטל על רכישת דירות למגורים, משקים חקלאיים ורכישת זכות במקרקעין - עודכנו החל מה-16 בינואר 2010 בשיעור של 17.29%. הבסיס לעדכון הוא מדד שירותי דיור המתפרסם על ידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, כחלק ממדד המחירים לצרכן.

 

מצ"ב טבלה המפרטת את השינוי במס הרכישה

 

 

16תגובות
בטל שלח
 • עיוות מס - כפל מס אכן יש כפל מס בתשלום מס הרכישה, במקרה של רכישת דירה מקבלן.
  מחיר הדירה מהקבלן כולל נע״מ, שאותו משלם הקבלן למדינה. גם על חלק זה ממחיר
  הדירה, שכל כולו הוא מע״מ בלבד, משלם הקונה מס רכישה.
  הרי לכם כפל מס באופן ברור.
  בכל מקרה מס רכישה הוא מיותר, ובכלל לא עונה להגיון של המונח ״מס״.
  למס הרכישה מתאים יותר המונח ״פרוטקשיין״.
  גולן בן-צבי, (20.01.10)
 • ל-14 במקרה של מכירה וקניה בסמוך קיים פטור. אם זה מצבך אזי איתרע מזלך ואינך בין האומללים. הוגשו המון עתירות כנגד מיסוי מקרקעין בנושא כפל מס. לדוגמה: מחיר דירה חדשה כולל הרי מע"מ. מס הרכישה מתיחס למחיר הסופי. מכאן שקיים מס רכישה על המע"מ. הרי לך כפל מס. בהזדמנות זו ברצוני לאמר לך כי אני עוסק בעיניני מקרקעין כהשקעות. מכררתי וקניתי הרבה מאד. לא אחת הצטערתי שלא ביקשתי ייעוץ מקדים. עובדה שבדיעבד התבררה לי כחוסכת. ברצוני להוסיף ולאמר שהוגשו עתירות רבות גם בנושא הבסיסי של זכות המדינה לגבות מס בכלל. גם דעתי כדעתך בכך שהמדינה מנצלת באופן מוגזם את זכותה לגבות מאיתנו מיסים ובעיקר שכולנו רואים את השימוש הלא ראוי שעושים בכספנו.
  איציק, (19.01.10)
 • ל12: נכון שיש לא מעט פטורים ממס שבח, אבל אם אני מה"אומללים" שאין להם ברירה אלא לשלם את המס הזה, ישנו כפל מס!!! משלמים מס קניה על מס השבח!

  תבדוק את מה שאני אומר, תבחש מעט במספרים. בכל מקרה ידוע לי שהוגשה עתירה בנושא.
  (19.01.10)
 • ל-11 מכירת שתי דירות שחוברו נחשבות, על פי הרשויות, למכירת שני דירות. ממש, ממש לא משתלם. על מנת להכיר בהן כדירה אחת יש לבצע תהליך רישם בטרם המכירה. תהליך מורכב ויקר. גם מבחינה חוזית ישנה בעיה במכירה שכזאת.
  איציק, (19.01.10)
לכל התגובות