ישראל מתחברת לכלכלה
 
 

משפט

מילון כלכליסט
פייסבוק
פייסבוק 
צילום: איי אף פי
 עו"ד אלישע כהן
עו"ד אלישע כהן 
צילום: דיאגו מיטלברג
מניות קשורות לכתבה
  חדשות מדי
  יום ישירות למייל שלך
   

   מאשר קבלת תוכן שיווקי

  דיוור נוסף
   

  גולש חויב להסיר פרסום בפייסבוק נגד וטרינר שהוא מסוכסך איתו

  בעל מרפאה וטרינרית טען שהנתבע "הכריז עליו מלחמת חורמה באמצעות הרשת החברתית" משום שלא היה מרוצה מהשירות שקיבל

  זוהר שחר לוי

  29.10.13, 09:11

  שופט השלום ישעיהו טישלר הורה בשבוע שעבר לגולש להסיר פרסום מדף הפייסבוק שלו שכלל דברי לשון הרע על מרפאה וטרינרית, ואסר עליו להמשיך לפרסם את דעותיו עליה עד לסיום הסכסוך המשפטי בין הצדדים. ההחלטה מתייחסת לתביעת לשון הרע שהגיש בעלי מרפאה וטרינרית בדרום נגד לקוח לשעבר.

  אילוסטרציה
  אילוסטרציה

   

  התובע טען באמצעות עוה"ד אלישע כהן ודן כהן ממשרד כהן ערב ושות', שהנתבע "הכריז עליו מלחמת חורמה באמצעות הרשת החברתית". לגרסתו, מדובר בלקוח שלא היה מרוצה מהשירות שקיבל, דרש התנצלות ואיים בתלונה. כשסירבו במרפאה לפצותו, הוא שלח תלונה למשרד החקלאות והפיץ אותה ללקוחות המרפאה בדוא"ל. בהמשך "הגדיל הלקוח לעשות ופתח קבוצה בפייסבוק שמטרתה לסגור את המרפאה", לשון התביעה. בטרם הוגשה התביעה התבקש הלקוח להסיר את הפרסומים, אך לא עשה כן.

   

  "כל 'חטאו' של בעל המרפאה היה שנימת דיבורו לא מצאה חן בעיני הלקוח, וזה החליט להתנקם בו", כתב עו"ד אלישע כהן בתביעה. השופט כתב בהחלטתו ש"זכות הביטוי אינה זכות מוחלטת. יש בטענות התובע על מה לסמוך, ומאזן האינטרסים נוטה בבירור לטובתו של הרופא". השופט חייב את הלקוח להוריד "באופן מיידי מכל אתר אינטרנט פרסום ביחס למרפאה ולבעליה עד להכרעה בתביעה. בקשתו של הלקוח לעיון חוזר נדחתה, והוא חויב בהוצאות משפט של 15 אלף שקל.

  איפה הכסף שלנו? כלכליסט מציג את ספר התקציב האמיתי 

   

  פרסום ראשון: 29.10.13, 09:11

   

  [Calcalist300600b]
   
  נושאים
  בארץ רכב עסקי ספורט משפט קריירה קריקטוריסט אפליקציות פרויקטים נדלניסט עולם פנאי 2016 וידאו צרכנות דיגיטלית תעופה ותיירות מינויים חדשים ארכיון שערים טכנולוגי צרכנות פיננסית פרסום ושיווק אינטרנט דעות אחריות וסביבה מיוחדים פוטו כלכליסט
   
  שוק ההון
  מקור נתוני הבורסה: קו מנחה /   bizportal
   
  אודות
   
  כלים
  דיוור אלקטרוני Radware Connector Supersize - עיצוב אתרים YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות