• תפריט
בארץ

עוד שופר תעמולה: נתניהו מקים אתר חדשות ממשלתי באינטרנט

ממערך ההסברה של משרד ראש הממשלה נמסר כי מטרת אתר החדשות הממשלתי היא, בין היתר, "לפרסם הודעות ממשלתיות ללא שום עריכה עיתונאית". מדובר בחידוש מכרז ישן שפורסם בדצמבר 2014 אך נגנז בשל הבחירות ובהיעדר תקציב

אלירן מלכי 22:5009.03.16

ראש הממשלה מחדש את היוזמה להקים לעצמו אתר תעמולה. משרד רה"מ חידש היום מכרז מדצמבר 2014 שנדחה בעבר, להקמת פורטל "חדשות ממשלתיות" בעלות של כ-2 מיליון שקל. על פי מסמכי המכרז ומסרים שהעבירה דוברות משרד רה"מ, האתר יכלול הודעות לתקשורת מטעם ראש הממשלה ומשרדי הממשלה השונים. 

האתר החדש אמור לפעול במקביל לאתר משרד רה"מ עצמו שמרכז כבר היום ממילא את ההחלטות שמובאות לשולחן הממשלה ואת נאומיו של נתניהו, מה שמעלה סימני שאלה ביחס לנחיצותו של אתר נוסף.

בתשובה לפניית "כלכליסט" הערב נמסר מדוברות ראש הממשלה כי נתניהו מעוניין באמצעות האתר להעביר מסרים ישירים לציבור ללא עריכה. "מדובר במערכת שאמורה לרכז לתוכה הודעות ממשלתיות בנושאים מסוימים והיא צפויה להיות חוצה משרדים. ישנם נושאי ליבה בהם מועברים הודעות ממשרדים ממשלתיים שאינן זוכות לחשיפה עקב הודעות באותו נושא של משרדים ״בכירים״ יותר. כמו כן, במערך ההסברה מעוניינים לפרסם את ההודעות ללא שום עריכה עיתונאית", נמסר ממערך ההסברה הממשלתי.

 

עוד במה לפרסום נאומיו של נתניהו "ללא עריכה" עוד במה לפרסום נאומיו של נתניהו "ללא עריכה" צילום: אוהד צויגנברג

 

דרישות הסף לפרויקט כוללות ניסיון קודם של המציע בהקמה של לפחות 3 אתרי אינטרנט שנמסרו ללקוח והחלו לפעול החל משנת 2011 ואילך ואשר פעלו לפחות שנתיים. המתמודדים נדרשו להציג ערבות של 50 אלף שקל והמכרז אמור להסתיים בסוף חודש מאי.

 

מדובר כאמור בחידוש של מכרז קודם שהוקפא בגלל הבחירות והיעדר תקציב מדינה מאושר. בסוף חודש ינואר התקיים דיון באגף טכנולוגיות ומידע של משרד רה"מ ובו הוחלט על חידוש המכרז. מי שהציג לוועדת המכרזים את בקשת החידוש הוא גל אילן, ראש תחום מדיה חדשה במשרד ראש הממשלה, שטען כי קיימת חשיבות להמשיך את תהליך המכרז.

 

במהלך הדיון התברר כי תיבת מכרזים שנפתחה הכילה הצעה למכרז זה למרות שהוא הוקפא בהיעדר תקציב מדינה מאושר. המעטפה נפתחה והמתמודדת בה היה חברת לינוויט טכנולוגיות העוסקת בבניית אתרים. לטענת ועדת המכרזים מכיוון שחברי הועדה לא נחשפו לפרטי ההצעה היא הושבה לחברה על מנת שזו תוכל להגישה מחדש.

37תגובות
בטל שלח
 • גם אנחנו רוצים ארדואן משלנו (ל"ת)
  אמיר, (11.03.16)
 • למגיב 27 לביבי יש ויש ויש ויש...
  ומה לך יש?
  פה גדול ומטונף. וחוץ מזה כלום, בוודאי לא שכל בקדקדך ו/או טיפת תרבות.
  ואדם עם "איכויות" כאלו גם לא יהיה לא כלום ולשיא האורגזמה וההישגים שלו יגיע מלטנף על אחרים שכן השיגו.
  מרחם עליך, פאטת עלוב
  (10.03.16)
 • סקנדל! מדינת עולם שלישי!! סכנה לדמוקקרטה!!! לאן הגענו!!!
  עכשיו סתם אזרח מהשורה יוכל לקבל הודעות ממשלתיות בלי שעברו סינון של התקשורת שעוזרת לו להבין מה טוב בשבילו....געוואלד!!!!!!!!!!!!!!!
  (10.03.16)
 • נתעלם מהשם נתניהו ונדון במשפט "ללא עריכת עיתונאים" מי הם אלה המכונים עיתונאים? בחינה מדוקדקת של אחד /אחת , מתברר שמדובר באוסף אנשים לאו דוקא האינטלגנטים בקרב הציבור האקדמי הפועל למען כסף ואינטרסים.
  1. רובם פשוט לא מתאימים לשום מקצוע הדורש רמה אינטלגנטית גבוהה כמו מדעים רפואה הנדסה תוכנה.. 2. רובם הגדול אנשים הפועלים מתוך אג'נדה פוליטית ואינטרסים אישיים ,יש כאלה ,ודי רבים , כמו גדעון לוי ׁשבנוסף גם מקבלים טובות הנאה וכותבים ומשבחים או מפרגנים לאלה שהם מקורבים להם פוליטית או כלכלית.
  אין לי שום אמון באף כתב/ עיתונאי.
  אין עיתונות ח ופשית, נאטרלית במדינת ישראלֱ הכל נגוע באינטרסים וטובות הנאה ותפיסה פוליטית, דתית, חברתית.
  הראיה -ההצלחה המדהימה של הטוקבקים, הרשתות החברתיות, ריבוי האמצעים האלטרנטיביים הפועלים במקביל לתקשורת המוסדת.
  ראובן גרפיט, (10.03.16)
לכל התגובות