ישראל מתחברת לכלכלה
 
 

בארץ

מילון כלכליסט
ראש הממשלה בנימין נתניהו
ראש הממשלה בנימין נתניהו 
צילום: אוהד צויגנברג
מניות קשורות לכתבה
  חדשות מדי
  יום ישירות למייל שלך
   

   מאשר קבלת תוכן שיווקי

  דיוור נוסף

   

  עוד שופר תעמולה: נתניהו מקים אתר חדשות ממשלתי באינטרנט

  ממערך ההסברה של משרד ראש הממשלה נמסר כי מטרת אתר החדשות הממשלתי היא, בין היתר, "לפרסם הודעות ממשלתיות ללא שום עריכה עיתונאית". מדובר בחידוש מכרז ישן שפורסם בדצמבר 2014 אך נגנז בשל הבחירות ובהיעדר תקציב

  אלירן מלכי

  09.03.16, 22:50

  ראש הממשלה מחדש את היוזמה להקים לעצמו אתר תעמולה. משרד רה"מ חידש היום מכרז מדצמבר 2014 שנדחה בעבר, להקמת פורטל "חדשות ממשלתיות" בעלות של כ-2 מיליון שקל. על פי מסמכי המכרז ומסרים שהעבירה דוברות משרד רה"מ, האתר יכלול הודעות לתקשורת מטעם ראש הממשלה ומשרדי הממשלה השונים. 

  קראו עוד בכלכליסט:

  האתר החדש אמור לפעול במקביל לאתר משרד רה"מ עצמו שמרכז כבר היום ממילא את ההחלטות שמובאות לשולחן הממשלה ואת נאומיו של נתניהו, מה שמעלה סימני שאלה ביחס לנחיצותו של אתר נוסף.  בתשובה לפניית "כלכליסט" הערב נמסר מדוברות ראש הממשלה כי נתניהו מעוניין באמצעות האתר להעביר מסרים ישירים לציבור ללא עריכה. "מדובר במערכת שאמורה לרכז לתוכה הודעות ממשלתיות בנושאים מסוימים והיא צפויה להיות חוצה משרדים. ישנם נושאי ליבה בהם מועברים הודעות ממשרדים ממשלתיים שאינן זוכות לחשיפה עקב הודעות באותו נושא של משרדים ״בכירים״ יותר. כמו כן, במערך ההסברה מעוניינים לפרסם את ההודעות ללא שום עריכה עיתונאית", נמסר ממערך ההסברה הממשלתי.

   

  עוד במה לפרסום נאומיו של נתניהו "ללא עריכה"
  עוד במה לפרסום נאומיו של נתניהו "ללא עריכה" צילום: אוהד צויגנברג

   

  דרישות הסף לפרויקט כוללות ניסיון קודם של המציע בהקמה של לפחות 3 אתרי אינטרנט שנמסרו ללקוח והחלו לפעול החל משנת 2011 ואילך ואשר פעלו לפחות שנתיים. המתמודדים נדרשו להציג ערבות של 50 אלף שקל והמכרז אמור להסתיים בסוף חודש מאי.

   

  מדובר כאמור בחידוש של מכרז קודם שהוקפא בגלל הבחירות והיעדר תקציב מדינה מאושר. בסוף חודש ינואר התקיים דיון באגף טכנולוגיות ומידע של משרד רה"מ ובו הוחלט על חידוש המכרז. מי שהציג לוועדת המכרזים את בקשת החידוש הוא גל אילן, ראש תחום מדיה חדשה במשרד ראש הממשלה, שטען כי קיימת חשיבות להמשיך את תהליך המכרז.

   

  במהלך הדיון התברר כי תיבת מכרזים שנפתחה הכילה הצעה למכרז זה למרות שהוא הוקפא בהיעדר תקציב מדינה מאושר. המעטפה נפתחה והמתמודדת בה היה חברת לינוויט טכנולוגיות העוסקת בבניית אתרים. לטענת ועדת המכרזים מכיוון שחברי הועדה לא נחשפו לפרטי ההצעה היא הושבה לחברה על מנת שזו תוכל להגישה מחדש.

   

  פרסום ראשון: 09.03.16, 22:50

   

   
  נושאים
  בארץ רכב עסקי ספורט משפט קריירה קריקטוריסט אפליקציות פרויקטים נדלניסט עולם פנאי 2016 וידאו צרכנות דיגיטלית תעופה ותיירות מינויים חדשים ארכיון שערים טכנולוגי צרכנות פיננסית פרסום ושיווק אינטרנט דעות אחריות וסביבה מיוחדים פוטו כלכליסט
   
  שוק ההון
  מקור נתוני הבורסה: קו מנחה /   bizportal
   
  אודות
   
  כלים
  דיוור אלקטרוני Radware Connector Supersize - עיצוב אתרים YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות