• תפריט
בארץ

חודורקובסקי שוהה בישראל; נפגש עם נבזלין

איל הנפט לשעבר, ששוחרר לאחרונה מכלאו ברוסיה לאחר עשר שנות מאסר, הגיע לביקור בארץ; לפי הערכות, פגש גם את שותפיו האחרים ביוקוס

איל הנפט לשעבר, מיכאיל חודורקובסקי, ששוחרר לאחרונה מכלאו ברוסיה, שוהה בימים האחרונים בישראל, כך נודע ל"כלכליסט". חודורקובסקי, לשעבר יו"ר חברת הנפט יוקוס שפורקה, פגש בישראל את חברו ושותפו, ליאוניד נבזלין.

 

 

על פי הערכה, הוא נפגש גם עם השותפים האחרים בחברה, שהיתה הגדולה מסוגה ברוסיה - מיכאיל ברודנו וולדימיר דובוב. שותפיו הצליחו להגיע לישראל לפני מאסרו ומחו מרחוק על הרדיפה הפוליטית אחר חודורקובסקי, שהפך לאסיר המפורסם ביותר ברוסיה וגם סמל לרדיפת מתנגדיו הפוליטיים של הנשיא ולדימיר פוטין.

 

 

חודורקובסקי ואמו חודורקובסקי ואמו צילום: איי אף פי

 

חודורקובסקי, לשעבר האדם העשיר ברוסיה, שוחרר לאחר יותר מ-10 שנות מאסר, וטס מיד לגרמניה. הוא שוחרר זמן קצר לאחר שפוטין הודיע כי החליט להעניק לו חנינה. כמה שעות לאחר מכן נחת בברלין על מנת לפגוש את בנו, פאוול, הוריו, ואשתו לשעבר, אותם לא ראה 10 שנים.

 

במסיבת עתונאים שקיים בברלין אמר חודורקובסקי: "אל תראו בי סמל לכך שאין יותר אסירים פוליטיים ברוסיה. אנא ראו בי סמל לכך שמאמץ של החברה האזרחית יכול להביא גם לשחרורם של אחרים, שחשבו שלא ישוחררו לעולם". 

 

חודרקוסקי הואשם בעבירות של הונאה והעלמת מס. מבקריו של פוטין טענו כי מדובר במשפט ראווה שנועד להדק את אחיזתו של הקרמלין במגזר האנרגיה הרוסי, ובנקמה פוליטית של פוטין על כך שחודרקובסקי מימן את מפלגות האופוזיציה.

 

10תגובות
בטל שלח
 • שטח הציוני רוסייייייי ולא אמריקאי (ל"ת)
  המהדי האימם ה 12, (10.01.14)
 • 8 מסכים איתך ב100%! ולגבי חדרקובסקי, אני מאוד שמח עבורך! תתחיל להנות מהחיים.. אחרי התקופה הקשה שלך..
  דימה שולמן, (10.01.14)
 • כל מוצצי הכספים בישראל כבר מחשבנים לו מה לעשות עם הכסף כולה 7 תגובות וכבר 2 שמייעצים לו איך לפזר את כספו.
  תחזרו לעבוד בצחצוח נעליים יותר טוב, את העצות תשמרו לעצכם!
  המצליף, (10.01.14)
 • שמישהו יתרגם לו , הקב"ה הוציא אותך ממאסר .תתחיל לתת פרנסה לאנשים תגרום למקומות עבודה יש פה אנשים קשיי יום
  תודה , (10.01.14)
לכל התגובות