ישראל מתחברת לכלכלה
 
 

בארץ

מילון כלכליסט
מיכאיל חודורקובסקי
מיכאיל חודורקובסקי 
צילום: אי פי איי
מניות קשורות לכתבה
  חדשות מדי
  יום ישירות למייל שלך
   

   מאשר קבלת תוכן שיווקי

  דיוור נוסף
   

  חודורקובסקי שוהה בישראל; נפגש עם נבזלין

  איל הנפט לשעבר, ששוחרר לאחרונה מכלאו ברוסיה לאחר עשר שנות מאסר, הגיע לביקור בארץ; לפי הערכות, פגש גם את שותפיו האחרים ביוקוס

  דיאנה בחור ניר

  09.01.14, 23:59

  איל הנפט לשעבר, מיכאיל חודורקובסקי, ששוחרר לאחרונה מכלאו ברוסיה, שוהה בימים האחרונים בישראל, כך נודע ל"כלכליסט". חודורקובסקי, לשעבר יו"ר חברת הנפט יוקוס שפורקה, פגש בישראל את חברו ושותפו, ליאוניד נבזלין.   

  קראו עוד בכלכליסט:

   

  על פי הערכה, הוא נפגש גם עם השותפים האחרים בחברה, שהיתה הגדולה מסוגה ברוסיה - מיכאיל ברודנו וולדימיר דובוב. שותפיו הצליחו להגיע לישראל לפני מאסרו ומחו מרחוק על הרדיפה הפוליטית אחר חודורקובסקי, שהפך לאסיר המפורסם ביותר ברוסיה וגם סמל לרדיפת מתנגדיו הפוליטיים של הנשיא ולדימיר פוטין.

   

   

  חודורקובסקי ואמו
  חודורקובסקי ואמו צילום: איי אף פי

   

  חודורקובסקי, לשעבר האדם העשיר ברוסיה, שוחרר לאחר יותר מ-10 שנות מאסר, וטס מיד לגרמניה. הוא שוחרר זמן קצר לאחר שפוטין הודיע כי החליט להעניק לו חנינה. כמה שעות לאחר מכן נחת בברלין על מנת לפגוש את בנו, פאוול, הוריו, ואשתו לשעבר, אותם לא ראה 10 שנים.

   

  במסיבת עתונאים שקיים בברלין אמר חודורקובסקי: "אל תראו בי סמל לכך שאין יותר אסירים פוליטיים ברוסיה. אנא ראו בי סמל לכך שמאמץ של החברה האזרחית יכול להביא גם לשחרורם של אחרים, שחשבו שלא ישוחררו לעולם". 

   

  חודרקוסקי הואשם בעבירות של הונאה והעלמת מס. מבקריו של פוטין טענו כי מדובר במשפט ראווה שנועד להדק את אחיזתו של הקרמלין במגזר האנרגיה הרוסי, ובנקמה פוליטית של פוטין על כך שחודרקובסקי מימן את מפלגות האופוזיציה.

   

   

  פרסום ראשון: 09.01.14, 23:59

   

  [Calcalist300600b]
   
  נושאים
  בארץ רכב עסקי ספורט משפט קריירה קריקטוריסט אפליקציות פרויקטים נדלניסט עולם פנאי 2016 וידאו צרכנות דיגיטלית תעופה ותיירות מינויים חדשים ארכיון שערים טכנולוגי צרכנות פיננסית פרסום ושיווק אינטרנט דעות אחריות וסביבה מיוחדים פוטו כלכליסט
   
  שוק ההון
  מקור נתוני הבורסה: קו מנחה /   bizportal
   
  אודות
   
  כלים
  דיוור אלקטרוני Radware Connector Supersize - עיצוב אתרים YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות