ישראל מתחברת לכלכלה
 
 

בארץ

מילון כלכליסט
שר העבודה, מאיר כהן
שר העבודה, מאיר כהן 
צילום: חיים כץ
מניות קשורות לכתבה
  חדשות מדי
  יום ישירות למייל שלך
   

   מאשר קבלת תוכן שיווקי

  דיוור נוסף
   

  הדיונים של הוועדה לצמצום העוני יהיו פתוחים לציבור

  ועדת אללוף תנהל פרוטוקולים מסודרים של כל הדיונים. השקיפות תוגבל בדיונים חריגים שבהם יועלו מקרים פרטיים ויהיה צורך לשמור על צנעת הפרט

  מיקי פלד

  29.10.13, 08:15

  שר הרווחה מאיר כהן עשוי להיות זה שירשום תקדים ויקים את הוועדה הראשונה שתהיה פתוחה לחלוטין לציבור. הוועדה לצמצום העוני שיזם כהן תחל לעבוד בחודש הבא, תהיה פתוחה לציבור בכל אחד מדיוניה ותנהל פרוטוקולים של הדיונים. כך נודע ל"כלכליסט". כהן סייג את השקיפות במקרה של דיונים חריגים שיעסקו ב"מקרים פרטיים הכוללים עדויות כדי לשמור על צנעת הפרט".

  קראו עוד בכלכליסט:


   

  כהן סיכם לאחרונה על כך עם יו"ר הוועדה אלי אללוף, ועתה נותר רק לראות אם יעמדו השניים בהחלטתם גם אם יתעוררו לחצים מצד חברים בוועדה או כאלו שאמורים להעיד בה.

   

  עוני בישראל (ארכיון)
  עוני בישראל (ארכיון) צילום: טל שחר

   

  לחצים שכאלו עשויים להתעורר בשל רגישות הנושאים שהוועדה תעסוק בהם, מהגדרת העוני וסף הקיום בכבוד ועד לאופן הטיפול באוכלוסייה בעוני. לא מן הנמנע שיהיו כאלו שלא ירצו שדעתם האמיתית תישמע, במיוחד כאשר הדעה עשויה לגרור בעקבותיה ביקורת ציבורית.

   

  עו"ד אלונה וינוגרד, מנכ"לית העמותה לחופש המידע, אמרה ל"כלכליסט" כי "אם ישיבות הוועדה יתועדו באופן מלא ויונגשו באופן מיידי, ניתן ללא ספק לקבוע שמדובר בוועדה הציבורית השקופה ביותר שידענו. נותר רק לקוות שכאשר יגיע רגע האמת, אכן כך יהיה".

   

  הספקות שמביעה וינוגרד נובעים מההיסטוריה האחרונה בכל הנוגע לשקיפות של פעילות ועדות הממשלה. כך למשל שרת המשפטים ציפי לבני שקלה לערוך פרוטוקולים לישיבת ועדת השרים לחקיקה, אך הרעיון טורפד. כמו כן, שתי ועדות שבתחילה עשו רושם שיהיו שקופות - ועדת גרמן לבחינת מערכת הבריאות וועדת ששינסקי השנייה לבחינת תמלוגי המדינה במשאבי הטבע - החליטו כי הפרוטוקולים יפורסמו, אך ללא ציון שמות הדוברים.

   

  מלשכתו של כהן נמסר כי "שר הרווחה רואה חשיבות רבה בפתיחת דיוני הוועדה לתקשורת".

   

  פרסום ראשון: 29.10.13, 08:15

   

  [Calcalist300600b]
   
  נושאים
  בארץ רכב עסקי ספורט משפט קריירה קריקטוריסט אפליקציות פרויקטים נדלניסט עולם פנאי 2016 וידאו צרכנות דיגיטלית תעופה ותיירות מינויים חדשים ארכיון שערים טכנולוגי צרכנות פיננסית פרסום ושיווק אינטרנט דעות אחריות וסביבה מיוחדים פוטו כלכליסט
   
  שוק ההון
  מקור נתוני הבורסה: קו מנחה /   bizportal
   
  אודות
   
  כלים
  דיוור אלקטרוני Radware Connector Supersize - עיצוב אתרים YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות