• תפריט
בארץ

שופט ביהמ"ש המחוזי: "הסיכוי שהישרדות תחזור לערוץ 10 לא גדול"

בדיון שנערך בעתירת ערוץ 10 נגד רשת וקאסטווי בנוגע לשידור התוכנית הישרדות, נזף השופט גדעון גינת בבכירי הערוץ: "בפעם האחרונה פיגרתם בתשלום על עונה שש ושבע במשך שנה. למה קאסטווי צריכה להסכים לכך?". מנכ"ל ערוץ 10, יואב הלדמן הודה בתגובה כי העיכוב בתשלומים נבע "מקשיים תזרימים של הערוץ"

אופיר דור 17:2303.07.13

"אני מציע לשכוח מכל התביעות הכספיות וללכת הבייתה בלי שאגיד אף מילה לגבי היכן התוכנית הישרדות תשודר", בהצעה פרובוקטיבית זאת פתח היום שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, גדעון גינת, את הדיונים בתביעה שהגיש ערוץ 10 נגד קאסטווי, בעלת הזכויות על הפורמט הישרדות, ונגד זכיינית ערוץ 2 רשת.

 

ערוץ 10 טוען בתביעה כי בידיו היתה זכות ראשונית לנהל מו"מ על שידור העונה השביעית של הישרדות ולכן ההסכם שחתמו רשת וקאסטווי מאחורי גבו על העברת התוכנית אינו כביל.

 

מנגד טוענת קאסטווי כי ערוץ 10 ויתר במודע על זכות הראשונים כדי שתמחל לו על חובות כספיים ועל הפרות של ההסכם מולה. במקביל רשת טוענת כי פנתה בתום לב לקאסטווי כדי לבדוק אם הפורמט פנוי לרכישה.

 

כבר בתחילת הדיון אמר השופט לנציגי ערוץ 10 כי "לפי מה שניתן לקרוא בתצהירים של קאסטווי – הסיכוי שהתוכנית הישרדות תחזור לערוץ אינו גבוה, וזה לא נורא כי יש תוכניות אחרות".

 

טענה זאת נדחתה על הסף על ידי עורך דין ברוך כצמן, בא כוח ערוץ 10, שסירב למשוך את התביעה והצהיר כי הערוץ יתבע עשרות מיליוני שקלים פיצויים.

 

 

זיוית דוידוביץ', סמנכ"ל ערוץ 10 בדיון בביהמ"ש: "לא קרה מעולם בישראל שזכיין אחד לקח לשני פורמט שהוא משדר אותו" זיוית דוידוביץ', סמנכ"ל ערוץ 10 בדיון בביהמ"ש: "לא קרה מעולם בישראל שזכיין אחד לקח לשני פורמט שהוא משדר אותו" צילום: אלדד רפאלי

 

עורכי הדין של קאסטווי ורשת תקפו את בכירי ערוץ 10 שהעידו כי העובדה שלא העבירו תשלומים בזמן לקאסטווי לא היתה עילה לפרק את החוזה. "אתה אמרת שהישרדות היא נכס חשוב, אז איך יכול להיות שלא שילמת את החשבונות לאורך זמן?", שאל עו"ד אופיר וייסבן, בא כוח קאסטווי, את המשנה למנכ"ל וסמנכ"ל הכספים של ערוץ 10 יואב הלדמן.

 

השופט המשיך קו זה והעיר כי "בפעם האחרונה פיגרתם בתשלום על עונה שש ושבע במשך שנה, זה משהו שלא קרה עד היום. למה קאסטווי צריכה להסכים לכך?". הלדמן הודה בתגובה כי העיכוב בתשלומים נבע "מקשיים תזרימים של הערוץ".

 

מנגד הציג ערוץ 10 תצהיר שהגיש מפיק הישרדות גיא המאירי ובו הוא טוען כי בפגישה שקיים עם קאסטווי לא הועלתה בפניו שום תלונה כנגד הערוץ המשדר "הגם שזו לא היתה מטרת פגישתנו". בערוץ 10 טענו כי מדובר בהוכחה נוספת לכך שהטענות של קאסטווי עלו רק בדיעבד.

 

זיוית דוידוביץ' סמנכ"ל תוכניות בערוץ 10 טענה בעדותה כי הפנייה של רשת לקאסטווי מעוררת תמיהה. "לא קרה מעולם בישראל שזכיין אחד לקח לשני פורמט שהוא משדר אותו", אמרה דוידוביץ'.

 

דוידוביץ' הפנתה אצבע מאשימה כלפי קאסטווי שהמליץ על האתר באיי תאילנד שבו צולמה העונה האחרונה של הישרדות. "קיבלנו טלפונים מבוהלים מהצוות שיש סכנה לחיי אדם בשל המונסונים באזור. מזל גדול שלא נהרגו אנשים שם. אנחנו ניסינו לקבל עצה ואמפטיה מקאסטווי, אך הם לא ענו לנו".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x