• תפריט
בארץ

רוקחות OUT רצפות IN: משרד הכלכלה מציג את המקצועות שהכי כדאי ללמוד

המשרד פרסם את הנתונים שלו על המקצועות שהכי כדאי ללמוד ודירוג אותם מ-1 עד 10: אל המקום הראשון הגיעו האחיות והשרברבים. במקום האחרון מקצועות התיווך והרוקחות ככל הנראה של הצפת השוק

מיקי פלד 13:2310.06.13

מהנדסים, שרברבים, חשמלאים, רצפים, בוגרי מדעי המחשב, אחיות וגם מרצים למדעי הרוח – כל אלו הם המקצועות שהכי כדאי ללמוד, כך עולה מניתוח של משרד התמ"ת. כדי לראות את הרשימה המלאה ניתן ללחוץ כאן.

 

מקצועות נוספים שקיבלו את הדירוג הגבוה ביותר לפי הניתוח הם: מהנדסים אזרחיים, מהנדסי חשמל ואלקטרוניקה, מורים ועובדי חינוך אחרים, הנדסאים אזרחיים, מדריכי ספורט, סוכני מכירות, מנהלי עבודה בחקלאות, רתכים, ברזלנים, טפסנים, נגרי בניין, עובדי עץ ונהגי משאיות.

 

 

אחיות. מקום גבוה בטבלת המקצועות שכדאי ללמוד אחיות. מקום גבוה בטבלת המקצועות שכדאי ללמוד צילום: שאטרסטוק

 

הניתוח עלה באתר החדש של משרד הכלכלה (לשעבר התמ"ת) והוא מורכב מנתונים שאוסף המשרד על הביקוש לעובדים במקצועות השונים והשכר שניתן לקבל בכל מקצוע.

 

מהצד השני של הסקאלה, המקצועות שהכי פחות כדאי ללמוד - אם בשל הביקוש הנמוך לעובדים חדשים או פשוט משום שהשוק גם כך מוצף בהם - נמנים רוקחים, מורי דרך ומתווכי דירות. 

 

 

רוקחות. מהמקצועות שהגיעו לתחתית טבלת הביקושים רוקחות. מהמקצועות שהגיעו לתחתית טבלת הביקושים צילום: בלומברג

 

כלכלנים ממוקמים בדירוג 7 מתוך 10 בכדאיות הלימודים ובאופן מעט מפתיע עורכי דין במקום השמיני, אולי בשל האפשרויות של עבודה שאינה בהכרח משפטית שמקנה תואר בתחום.

 

אגב, השכר הממוצע שהוצע על ידי מעסיקים לעורכי דין מתחילים הוא 10,000 שקל ברוטו בחודש. לעובדים סוציאליים, המדורגים גם הם בעשירון השמיני מבחינת הכדאיות, הציעו מעסיקים רק 6,300 שקל ברוטו בחודש.

  

41תגובות
בטל שלח
 • סופר פארם הרס את המקצוע ויש את יוסי...שעוסק במשחק סטרייט פייטר במקום בקידום המקצוע סגולות יו ופיתוחו.ככה זה כשמגיעים לעמדות מפתח.הכוח עולה לראש הגמד.
  יוסי, (25.01.15)
 • אחת יש הרבה סיבות לכך, או שכר נמוך, או עבודות מסוכנות, או סלקטיביות של מקבלים לעבודה כשיש הרבה אנשים שדווקא מחפשים לעבוד ולא מקבלים אותם בגלל דיעות קדומות כמו מראה וחוסר ניסיון.
  (20.01.15)
 • אין על סינית (ל"ת)
  אור, (21.05.14)
 • הצפה ברוקחות כי מביולוגיה עוברים לרוקחות ויש גם את אלו שלומדים בחו"ל (ל"ת)
  (19.09.13)
לכל התגובות