• תפריט
בארץ

הקץ לפקקים? אושרה פה אחד תכנית השדרוג של הכביש מתל אביב לירושלים

התכנית כוללת הוספת מסלול שלישי בין מחלף שער הגיא לכניסה לעיר בעלות של 2.5 מיליארד שקל. סיום העבודות מתוכנן ל-2016

ליאור גוטמן 14:5403.04.11
ועדת השרים לענייני שירותים ופנים אישרה אתמול (א') פה אחד את התכנית לשדרג את כביש מספר 1, שמחבר בין תל אביב לירושלים, בקטע שבין שער הגיא לכניסה לעיר הבירה. הכביש הנוכחי, שכולל זוג מסלולים בלבד, יקבל מסלול שלישי ומחלף חדש באזור מבשרת ציון, לרבות מנהרה באורך כ-800 מטר, מה שיקל על עומסי התנועה וישפר את בטיחות המשתמשים בכביש. התכנית תבוצע על ידי החברה הלאומית לדרכים (מע"צ לשעבר) בעלות של כ-2.5 מיליארד שקל. סיום העבודות מתוכנן ל-2016, שהיא גם השנה בה אמור להיפתח קו הרכבת החשמלי והמהיר בין תל אביב לירושלים שיאפשר נסיעה ברכבת בפחות מחצי שעה.
טרם הדיון שלחו שורה של ארגונים ומועצות מקומיות מכתבים בהולים לשרי הממשלה בבקשה שלא לאשר את השדרוג המוצע. לטענת אדם טבע ודין "אישור התכנית
במתכונתה הנוכחית הוא בלתי סביר ובלתי אחראי הן ציבורית והן סביבתית", כיוון שקיים חשש לפגיעה בהרי ירושלים ובוואדיות משער הגיא ועד ירושלים, אזור שהוא מהרגישים והחשובים מבחינת נוף ומורשת במדינת ישראל. בנוסף אליהם פנו חמש ראשי מועצות - מבשרת ציון, עירית בית שמש, מטה יהודה, אבו גוש והר אדר - בבקשה דומה בטענה של חשש לפגיעה באיכות חייהם של כ-200 אלף תושבי פרוזדור ירושלים, אולם כאמור כל הבקשות נדחו.

 

42תגובות
בטל שלח
 • מה יקרה אם תהיה תאונה או פיגוע בתוך מנהרה או גשר? כל התחבורה לירושלים ומירושלים תעצר. איך תגיע עזרה ראשונה למנהרה החסומה?
  איריס, (04.04.11)
 • איך ירימו את הכביש משער הגיא בשמונה מטרים? כמה שנים יסעו אלפי משאיות למלא את ההעמק שאותו חפרו כדי לסלול את כביש מספר 1? 5-20 שנים יסעו על הכביש הזה אלפי משאיות, כלומר,הרבה שנים יהיה סיוט להגיע לירושלים וכולם ילמדו בינתיים לאיך להסתדר בלעדיה. מאיפה יביאו את כל המילוי של תוספת 8 מטרים גובה לכל הכביש משער הגיא לשואבה? מהכנרת שמייבשים למטרות נדלן? ממש תעלת בלאומילך. רק שבסופו של דבר לא יעלה לנו 2.5 מליארד אלא 25 מליארד. לא נראה ששר התחבורה והשרים מבינים בכלל מה הולכים לבנות פה. וואי ואי וואי, 20 שנה יהיה סיוט לנסוע מתל אביב לירושלים ובחזרה. מטורף
  דורית, (04.04.11)
 • ר כ ב ת !!!! ר כ ב ת !!! ר כ ב ת !!! (ל"ת)
  בוריס, (03.04.11)
 • במקום רכבות מודרנית חכמי חלם
  נימרוד, (03.04.11)
לכל התגובות