ישראל מתחברת לכלכלה
 
 

רכב

מילון כלכליסט
גריטה
גריטה 
צילום: בלומברג
מניות קשורות לכתבה
  חדשות מדי
  יום ישירות למייל שלך
   

   מאשר קבלת תוכן שיווקי

  דיוור נוסף
   

  מסרת רכב לפירוק? קבל תלושים לתחבורה ציבורית

  ל"כלכליסט" נודע שמשרדי התחבורה והאוצר מתכוונים להעניק לנהגים סכום של 4,000 שקל בתלושים

  שרון ביידר ותומר הדר

  16.12.09, 09:27

  משרדי התחבורה והאוצר מתכננים להעניק סכום של 4,000 שקל בתלושי זכאות לנסיעה בתחבורה ציבורית למי שימסור את מכוניתו לגריטה. כך נודע ל"כלכליסט". מדובר בסכום הגבוה ב־33% מהסכום שאמור להינתן במזומן למי שיביא את רכבו לגריטה (3,000 שקל).  פרויקט גריטת המכוניות הישנות, שהשקתו הוכרזה רשמית ביוני וייכנס לתוקף בינואר, מציע לכל בעל מכונית שגילה הוא יותר מ־20 שנה להביא את מכוניתו הישנה לפירוק, ללא הבדלים בין דגמים, ובתנאי שמדובר במכונית בעלת רישיון תקף.

   

  צילום: shutterstock

   

  בעל המכונית שנמסרת לגריטה מקבל תמורת מכוניתו סכום של 3,000 שקל, וכך המכונית הישנה יורדת מהכביש לצורך מיחזור. אולם, הסכום הנמוך יחסית שיקבלו בעליהן של המכוניות שיימסרו לגריטה, בשילוב מחירי המכוניות הגבוהים הנהוגים בישראל, הביאו את מקבלי ההחלטות באוצר להכיר בעובדה שרוב בעלי המכוניות הישנות שיגרטו את מכוניותיהם משתייכים לשכבה חברתית נמוכה ולא יוכלו לרכוש מכונית חדשה. הפתרון שמציעים באוצר הוא להעניק תמריץ לגורטים כדי שיעברו לתחבורה ציבורית, במקום לקנות מכונית אחרת שתהיה ישנה ומזהמת.

   

  לפני כחודש זכתה חברת א.א. קאר סנטר מוטורס הממוקמת באזור התעשייה של אשדוד במכרז הראשון להפעלת מגרש לגריטת כלי רכב ישנים.

   

  ממשרד התחבורה נמסר בתגובה: "מדובר ברעיון ראשוני שעלה במסגרת ישיבה משותפת במשרדי התחבורה והאוצר שנועד לעודד את השימוש בתחבורה הציבורית. בשלב זה טרם גובשה תוכנית אופרטיבית והנושא ייבחן על ידי אגף תחבורה ציבורית במשרד".

   

  פרסום ראשון: 16.12.09, 09:27

   

  [Calcalist300600b]
   
  נושאים
  בארץ רכב עסקי ספורט משפט קריירה קריקטוריסט אפליקציות פרויקטים נדלניסט עולם פנאי 2016 וידאו צרכנות דיגיטלית תעופה ותיירות מינויים חדשים ארכיון שערים טכנולוגי צרכנות פיננסית פרסום ושיווק אינטרנט דעות אחריות וסביבה מיוחדים פוטו כלכליסט
   
  שוק ההון
  מקור נתוני הבורסה: קו מנחה /   bizportal
   
  אודות
   
  כלים
  דיוור אלקטרוני Radware Connector Supersize - עיצוב אתרים YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות