ישראל מתחברת לכלכלה
 

אפליקציות

מילון כלכליסט
בקרוב, גם ב-WP8. ווייז
בקרוב, גם ב-WP8. ווייז 
מניות קשורות לכתבה
   

  Waze מנווטת לכיוון מיקרוסופט: תשיק בקרוב גרסה לווינדוס פון 8

  מערכת ההפעלה הצעירה לא הצליחה לכבוש את לב המשתמש הישראלי, בעיקר בשל חוסר באפליקציות פופולריות. ל"כלכליסט" נודע כי ווייז תשיק בקרוב מוצר לפלטפורמה, מה שעשוי לעודד גם מפתחים אחרים לעשות כן

  ווייז צפויה להשיק בקרוב גרסת ווינדוס פון 8 לאפליקציית הניווט הפופולרית שלה – כך מסרו ל"כלכליסט" מספר גורמים בתעשיית הסלולר בישראל. לדברי חלק מהגורמים, האפליקציה תושק במהלך יוני.
  קראו עוד בכלכליסט:
  ווינדוס פון 8 הוא הניסיון המשמעותי ביותר של מיקרוסופט לשקם את מעמדה בשוק הסלולר. השקת מערכת ההפעלה בסתיו שעבר לוותה בפרסום תקשורתי רב לצד השקת סמארטפוני ווינדוס פון של כמה מיצרניות המכשירים המובילות בעולם ובהן סמסונג, HTC ונוקיה שהטילה את כל כובד משקלה על ווינדוס פון.


  מחכים לווייז. סמארטפון ווינדוס פון 8 של נוקיה
  מחכים לווייז. סמארטפון ווינדוס פון 8 של נוקיה צילום: ניצן סדן

   

  ואולם, בחודשים שעברו מאז ההשקה לא הצליחה ווינדוס פון להפוך לגורם מוביל בשוק או לזנב משמעותית בדומיננטיות של אנדרואיד ושל iOS. אחד הגורמים הוא העדר מגוון האפליקציות הגדול והשימושי שמצוי במערכות הפעלה מתחרות.

   

  בעבור משתמשים בישראל, בולטת במיוחד היעדרה של אפליקציית מפות וניווט מוצלחת, כיום תנאי מינימלי לכל סמארטפון. ווינדוס פון אומנם מציעה אפליקציית מפות למשתמשים ישראלים, ואולם זו סובלת מבעיות רבות, דוגמת הצגת עברית בצורה הפוכה, שפוגמות משמעותית בשימושיות שלה.

   

  כעת מתעדת ווייז, כנראה אפליקציית הניווט הפופולרית בישראל, להגיע גם לווינדוס פון 8. בעבור ישראלים רבים, ווייז הינה כלי חובה שנעשה בו שימוש יומיומי ואין ספק שהיעדרה הוא חסם משמעותי מפני מעבר לווינדוס פון. אפליקציית ווייז אמנם אינה מסירה את כל החסמים מפני מעבר, אבל היא מקלה עליו משמעותית ומהווה גם הבעת אמון מצד החברה בעתידה של מערכת ההפעלה.

   

  ווייז כסנונית ראשונה

   

  בשנה האחרונה זכתה ווייז להד ציבורי ניכר, שלווה בעלייה בפופולריות שלה. לכך תרמה בין השאר הודעה שפרסם מנכ"ל אפל, טים קוק, אחרי ההשקה הכושלת של אפליקציית אפל Maps, ובה המליץ בין היתר על ווייז כתחליף אפשרי.

   

  ווייז זוכה לפופולריות במדינות רבות בעולם, ובמספר לא מבוטל מהן היא נחשבת לאפליקציית הניווט המובילה.

   

  לכניסתה לווינדוס פון יכולה להיות לא השפעה לא רק על הצרכנים, אלא גם על מפתחים שהמהלך יעודד אותם להשקיע משאבים בהתאמת האפליקציות שלהם למערכת ההפעלה. ואולם, אין ספק שגם עם ווייז עדיין עומדים בפני ווינדוס פון מכשולים רבים בדרכה להפוך לגורם משמעותי בשוק. כניסת האפליקציה הפופולרית היא אמנם מהלך חשוב, אך לא כזה שבפני עצמו יכול לשנות את גורלה.

   

  בווייז סירבו להגיב לדברים.

   

  פרסום ראשון: 21.04.13, 14:31

   

  26 תגובות ל ”Waze מנווטת לכיוון מיקרוסופט: תשיק בקרוב גרסה לווינדוס פון 8“

  (26 תגובות)
   
  נושאים
  בארץ רכב עסקי ספורט משפט קריירה קריקטוריסט אפליקציות פרויקטים נדלניסט עולם פנאי 2016 וידאו צרכנות דיגיטלית תעופה ותיירות מינויים חדשים ארכיון שערים טכנולוגי חינוך פיננסי פרסום ושיווק אינטרנט דעות אחריות וסביבה מיוחדים פוטו כלכליסט
   
  שוק ההון
  מקור נתוני הבורסה: קו מנחה /   bizportal
   
  אודות
   
  כלים
  דיוור אלקטרוני Radware Connector Supersize - עיצוב אתרים YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות