ישראל מתחברת לכלכלה
 
 
בארץ
מילון כלכליסט
בית חולים (ארכיון)
בית חולים (ארכיון) 
צילום: מיקי אלון
מניות קשורות לכתבה
  חדשות מדי
  יום ישירות למייל שלך
   

   מאשר קבלת תוכן שיווקי

  דיוור נוסף
   

  הטרגדיה של סילמן חושפת עוד טפח בטרגדיה של מערכת הבריאות

  סילמן הועבר אתמול לאיכילוב, ועקב מחסור במיטות לכוויות הועבר לשיבא, שם יחידת הכוויות היתה מלאה ולכן נשאר בטיפול נמרץ כללי; בכיר במערכת הבריאות: לא משקיעים בכוויות כי זה נטל כלכלי על בתי החולים; בישראל 21 מיטות כוויות בלבד, אף לא אחת בצפון הארץ

  מיקי פלד

  15.07.12, 12:18

  הטרגדיה שהובילה את משה סילמן להצית את עצמו אתמול (ש') במהלך הפגנת שנה למחאה החברתית חושפת דרך סיפורו האישי גם את תחלואי המערכת הציבורית שתקציביה נשחקו עם השנים. סילמן אמנם פונה אמש לבית החולים איכילוב בתל אביב, אולם מאוחר יותר הועבר לבית החולים שיבא ברמת גן משום שבאיכילוב אין יחידת טיפול בכוויות. גם כאשר הגיע לבית החולים שיבא הוא לא הועבר ליחידת הכוויות, אלא למחלקת טיפול נמרץ כללי - זאת, משום ש-6 המיטות ביחידה היו תפוסות.  ד"ר אייל וינקלר, מנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית בבי"ח שיבא, הסביר הבוקר ל"כלכליסט" כי "יחידת הכוויות של שיבא מנסה כבר שנים רבות להיהפך למרכז היחידות הארצי ולהיות מתוקצבת ומתוקננת בהתאם. למרבה הצער הדברים הללו לא זזו ולא אושרו, למרות שהנהלת שיבא עושה מאמצים מאוד גדולים לקדם את הנושא ולמרות שדו"ח מבקר המדינה ודו"חות אחרים העוסקים בפגיעות העורף בשעת חירום וכדומה המליצו להקים יחידת כוויות אחת גדולה בישראל, בעקבותיה יהיה גם מקום להקים אחרות".

   

  בית חולים (ארכיון)
  בית חולים (ארכיון) צילום: מיקי אלון

   

  כרגע ביחידת הכוויות של שיבא יש מקום פיזי, ציוד וכח אדם לטיפול בארבעה חולים מונשמים בלבד ולעוד 2 חולים הנמצאים בשלב מתקדם יותר של החלמה. בנוסף לשיבא, באזור המרכז יש עוד 6 מיטות במרכז הרפואי רבין בפתח תקווה. 5 מיטות נוספות נמצאות בבית החולים סורוקה בבאר שבע ו-4 מיטות בבית החולים אל מקאסד בירושלים המזרחית. תושבי הצפון, לפיכך, יצטרכו להגיע למרכז הארץ אם יצטרכו טיפול מיוחד במקרה של כוויות קשות.

   

  המחסור התקציבי והרצון להגדיל את היחידה אילצו את שיבא לקיים לפני שבועיים ערב התרמה להקמת יחידה ארצית, בה יהיו עוד מיטות, בנק עור ובעיקר חדר ניתוח ייעודי לכוויות. לדברי ד"ר וינקלר, הטיפול הכירורגי בכוויות דורש חדר ניתוח בעל סטריליות מוגברת, בשל הרגישות הגבוהה של החולה לזיהומים. בכיר במערכת הבריאות שביקש להישאר בעילום שם הסביר את חוסר האטרקטיביות של יחידת כוויות בעיני ראשי המערכת: "לא משקיעים ביחידת כוויות כי זו השקעה של מיליוני שקלים שאין לה שום תפוקה כספית. זה נטו נטל כלכלי על בית חולים. אין אפשרות ביחידת כוויות לגבות עוד כסף".

   

  פרסום ראשון: 15.07.12, 12:18

   

  [Calcalist300600b]
   
  נושאים
  בארץ רכב עסקי ספורט משפט קריירה קריקטוריסט אפליקציות פרויקטים נדלניסט עולם פנאי 2016 וידאו צרכנות דיגיטלית תעופה ותיירות מינויים חדשים ארכיון שערים טכנולוגי צרכנות פיננסית פרסום ושיווק אינטרנט דעות אחריות וסביבה מיוחדים פוטו כלכליסט
   
  שוק ההון
  מקור נתוני הבורסה: קו מנחה /   bizportal
   
  אודות
   
  כלים
  דיוור אלקטרוני Radware Connector Supersize - עיצוב אתרים YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות