סגור

וולס פארגו נקנס ב-250 מיליון דולר: "לא מפצה מהר מספיק את לקוחותיו"

אתר CNN מדווח כי רגולטורים בארה"ב טוענים שהבנק לא עומד בתנאי הסדר בגובה מיליארד דולר שקשור לשערוריית הלוואות מ-2018

הרגולטורים הפדרליים בארה"ב הטילו קנס נוסף על הבנק וולס פארגו מכיוון שאינו פועל מהר מספיק לפצות את הלקוחות שנפגעו מההתנהלות ה"לא בטוחה ולא יציבה" של הבנק.


באתר CNN דיווחו כי המפקח על הבנקים במשרד האוצר הודיע לבנק כי עליו לשלם 250 מיליון דולר לאחר שלא עמד בהתחייבויות שלו. הקנס קשור לשערורייה מ-2018 אז נתגלו בעיות בפעילות ההלוואות למכוניות ולבתים של הבנק, שכללו ניהול סיכונים לוקה בחסר והטלת קנסות לא הולמים על הלקוחות.
באותו הזמן הגיעו הרגולטורים להסדר בגובה מיליארד דולר עם הבנק, שאף הסכים לשפר את ההתנהלות ולשלם פיצויים ללקוחות. אך כעת טוענים הרגולטורים כי הפיצוי לא משולם מהר מספיק.
"וולס פארגו לא עמד בתנאי ההסדר מ-2018. זה לא מקובל עלינו", מספר המפקח בפועל מייקל ג'י. הסו. בנוסף לקנס, הרגולטור גם מגביל את פעילות חטיבת המשכנתאות של הבנק עד שיפתור את הבעיות.
1 צפייה בגלריה
בנק וולס פארגו ניו יורק  Wells Fargo
בנק וולס פארגו ניו יורק  Wells Fargo
בנק וולס פארגו בניו יורק
(צילום מסך: ABC)


וולס פארגו מתקשה להתאושש מאז נחשף ב-2016 כי הבנק חייב את הלקוחות לשלם עמלות לא נחוצות ופתח מיליוני חשבונות מזויפים. צ'רלס שארף, המנכ"ל הרביעי של הבנק בחמש השנים האחרונות מסר בתגובה לקנס כי הוא מצביע על "העבודה שעלינו לעשות כדי לפתור כשלים נמשכים... הקמת תשתית סיכונים וניהול ראויה עמדה ועומדת בראש סדר העדיפויות שלנו". ב-2020 נקבע שהבנק ישלם 3 מיליארד דולר לרשויות בארה"ב בפרשת החשבונות המזויפים.
שארף, שמנסה לחלץ את הבנק מהמשברים מאז מונה לתפקיד ב-2019, הוסיף כי לבנק יש עוד דרך ארוכה כדי לצאת לגמרי מהמשבר. "אנחנו חושבים שאנחנו מבצעים התקדמות משמעותית, העבודה הנדרשת ברורה, ואני נותר בטוח ביכולת שלנו להשלים זאת", אמר.