סגור
חנות המוזיקה HMV בלונדון בריטניה נפתחה מחדש נובמבר 2023
חנות HMV בלונדון (צילום: Nicky J Sims/Getty Images)

8,000 תקליטים ו-12 אלף תקליטורים: חנות המוזיקה HMV בלונדון נפתחה מחדש

ארבע שנים לאחר סגירת חנות הדגל נפתח הסניף מחדש בכתובת המקורית. הבעלים, היזם הקנדי דאג פוטמן: "חייבת להיות סיבה לכך שאנשים ייכנסו לחנויות. בשבילנו זה המבחר המעולה והדפדוף בין המוצרים"

חנות המוזיקה הבריטית HMV פתחה ביום שישי מחדש את חנות הדגל שלה ברחוב אוקספורד בלונדון, ארבע שנים לאחר שנסגרה, כך דיווחה רויטרס. החנות תמכור תקליטים, בגדים ומרצ'נדייז ופתיחתה המחודשת מהווה הצבעת אמון בעתיד החנויות הפיסיות. בפתיחה המחודשת ביום שישי הופיעה להקת הפופ הבריטית מאדנס.
החנות שוכנת בכתובת אוקספורד מספר 363 בו שכנה החנות הראשונה של HMV שנפתחה ב-1921 על ידי המלחין אדוארד אלגר. ואולם הרשת נקלעה לקשיים פיננסיים ב-2013 ושוב ב-2018. החנות המפורסמת נסגרה ב-2019 לאחר שהיזם הקנדי דאג פוטמן חתם על עסקה לחלץ את החברה מפשיטת רגל, שכללה סגירת 27 סניפים במיקומים נבחרים. לאחר ההסכם המשיכו לפעול עוד כ-100 סניפים. כעת, הודות לשיפור בתנאי השכירות ב-HMV החליטו לפתוח את החנות מחדש ברחוב הקניות הראשי של הבירה האנגלית.
"כשרק הגעתי ללונדון ב-2015 הסתובבתי בחנות הזו וכל הזמן חשבתי לעצמי 'איזה כיף לבעלים'. שמונה שנים מאוחר יותר, אני הבעלים ואנחנו פותחים מחדש את החנות", הכריז פוטמן. "חייבת להיות סיבה שאנשים ייכנסו לחנויות. בשבילנו זה המבחר המעולה והדפדוף בין המוצרים. בסופו של דבר, אם אי אפשר להפוך זאת לחוויית קניות מהנה, אף אחד לא ייכנס לחנויות". תחת בעלותו הרשת התרחבה מחדש ל-120 סניפים ובשנה שעברה אף דיווחה על רווחיות.
1 צפייה בגלריה
דאג פוטמן הבעלים של חנות המוזיקה HMV בלונדון בריטניה נפתחה מחדש נובמבר 2023
דאג פוטמן הבעלים של חנות המוזיקה HMV בלונדון בריטניה נפתחה מחדש נובמבר 2023
דאג פוטמן מחוץ לחנות
(צילום: Nicky J Sims/Getty Images)
פוטמן גם מתכוון להתרחב באירופה, זאת לאחר שביוני נפתחה חנות בדבלין, והשבוע תיפתח חנות באנטוורפן. "אנחנו יכולים למלא חלל שקיים בשוק במדינות אירופיות רבות", הסביר.
לפי הדיווח, בחנות מתכוונים להציע למכירה מבחר של מעל 8,000 תקליטי ויניל, 12 אלף תקליטורים, מרצ'נדייז הקשור למוזיקה ומכשירים אלקטרוניים. כמו כן, יוצעו יותר מ-4,000 פריטים של מותגים כמו פוקימון, מלחמת הכוכבים, מארוול ו-DC, וכ-750 חולצות מודפסות.
החנות החדשה תארח גם אמנים להופעות במתחם מיוחדש שנבנה בקומת הכניסה. הקמאבק של החנות מייצג במידה מסויימת את העלייה המחודשת במכירות התקליטים. לפי החברה, מכירת התקליטים מייצגות כמחצית מכלל המכירות הפיסיות. "ויניל מושך קהל צעיר יותר", סיכם פוטמן, שמעריך כי הצמיחה תימשך.