סגור
בשורה התחתונה, משמאל: סוניה סוטומיור , קלרנס תומאס , ג'ון רוברטס, סמואל אליטו ו אלנה קגן. בשורה העליונה, משמאל: איימי קוני בארט, ניל גורסץ' , ברט קוואנו ו קטנג'י בראון ג'קסון אוקטובר 2022
שופטי העליון. בשורה התחתונה, משמאל: סוטומיור, תומאס, רוברטס, אליטו וקגן. בשורה העליונה, משמאל: קוני בארט, גורסץ' , קוואנו ובראון ג'קסון (צילום: AP Photo/J. Scott Applewhite, file)

שופטי העליון בארה"ב חושפים: חופשות, כרטיסים לביונסה - ותמלוגים על ספרים

השופטים דיווחו על ההכנסות הנוספות שלהם ב-2023; השופט השמרן קלרנס תומאס, שספג ביקורת לאחר שלא דיווח על מתנות שקיבל מהרלן קרו, תיקן את הטופס שהגיש ב-2019 וכלל בו חופשות שמימן עבורו איש העסקים. כמה שופטים קיבלו תמלוגים ומקדמות על ספרים שכתבו בהיקפים של מאות אלפי דולרים

שופטי בית המשפט העליון בארה"ב חשפו מתנות שקיבלו, כולל שהייה במלון בבאלי וכרטיסים להופעה של ביונסה, וכן קרוב ל-1.6 מיליון דולר בתמלוגים על ספרים שכתבו, במסגרת טפסי הדיווח השנתיים שלהם ל-2023 שנחשפו אמש.
השופט השמרן קלרנס תומאס, שספג ביקורת על שלא דיווח על מתנות מאיש העסקים והתורם הרפובליקני הרלן קרו, תיקן את הטופס שהגיש ב-2019, וכלל בו מתנה שקיבל מהמיליארדר שכללה "ארוחות ולינה" במלון בבאלי ובמועדון בקליפורניה.
השופטת הליברלית קנטג'י בראון ג'קסון מסרה שקיבלה מביונסה ארבעה כרטיסים להופעה שלה, בשווי של 3,711 דולר. השופט השמרן סמואל אליטו, שספג ביקורת על כך שהניף דגלים שמזוהים עם ניסיון ההפיכה של דונלד טראמפ מ-2020, קיבל ארכה של 90 יום להגיש את המסמכים.
המסמכים חושפים את ההכנסה הנוספת, המתנות וההשקעות של השופטים ב-2023, הנמצאים תחת בחינה הדוקה לאחר סימני שאלה שהעלתה התנהלותם האתית, בעקבות חשיפות לפיהן חלקם לא דיווחו על טיולי יוקרה, כולל במטוסים פרטיים, ועל עסקאות נדל"ן. תומאס לא דיווח על נסיעות ממומנות ב-2023 לאחר שב-2022 דיווח על נסיעה לדאלאס, טקסס, ולהרי אדירונדק בניו יורק.
המסמכים חשפו את הרווחים שגורפים השופטים מהוצאת ספרים. המקדמה על ספר הזכרונות של ג'קסון, Lovely One, שאמור לצאת בספטמבר, עמדה על פי דיווחים על כ-894 אלף דולר. בנוסף לכרטיסים למופע של ביונסה, ג'קסון דיווחה שקיבלה עבודת אמנות עבור משרדה בשווי של 12.5 אלף דולר.
השופט השמרן ברט קוונואו דיווח כי קיבל "תמלוגים" בסך 340 אלף דולר מחברות ג'בלין גרופ ובית ההוצאה לאור Regnery. אתר החדשות אקסיוס דיווח ביום חמישי שהשופט כותב ספר זכרונות, שצפוי להתפרסם ב-2025 או 2026. השופט השמרן ניל גורסץ' דיווח על תמלוגי ספרים בסך 250 אלף דולר, והשופטת הליברלית סוניה סוטומאיור דיווחה על תמלוגים של כ-87 אלף דולר.
המשכורת השנתית של השופטים עומדת על 298.5 אלף דולר, למעט נשיא העליון, השופט ג'ון רוברטס, שמרוויח 312 אלף דולר.