סגור

יש מחליף: פומיו קישידה יהיה ראש הממשלה של יפן

שר החוץ לשעבר ניצח בפריימריז של מפלגת LDP, ששולטת ביפן מ-2012. הוא יתמנה ביום שני באופן רשמי, אחרי האישור בפרלמנט; קישידה יחליף בתפקיד את יושיהידה סוגה, שהתפטר מראשות הממשלה בשל חוסר שביעות רצון מתפקודו במגפת הקורונה

פומיו קישידה (Fumio Kishida) יהיה ראש הממשלה הבא של יפן.

קישידה, שר החוץ לשעבר, ניצח בפריימריז של מפלגה השלטון הליברלית-דמוקרטית, ה-LDP, וביום שני הקרוב הוא יתמנה באופן רשמי, לאחר האישור הצפוי בפרלמנט, כאשר עוד באותו היום הוא צפוי למנות את חברי הממשלה החדשה. מפלגת LDP שולטת ביפן משנת 2012.

2 צפייה בגלריה
פומיו קישידה ראש ממשלה יפן
פומיו קישידה ראש ממשלה יפן
פומיו קישידה, ראש ממשלה הבא של יפן
(בלומברג)

קישידה ניצח בסיבוב השני של הבחירות הפנימיות במפלגה את טארו קונו, השר האחראי על פרויקט החיסונים – שני המועמדים הובילו בתום הסיבוב הראשון, שבו אף אחד מהמועמדים לא קיבל את הרוב הנדרש.
ההצבעה באה בעקבות התפטרותו של יושיהידה סוגה מראשות הממשלה בתחילת ספטמבר, לאחר פחות משנה, על רקע חוסר שביעות רצון גובר מהניהול הממשלתי של מגפת הקורונה.
קונו שנחשב לתומך חזק ברפורמות מבניות קרא בשנים האחרונות לנטישת ההסתמכות של יפן על אנרגיה גרעינית. קישידה הציג בקמפיין שלו קריאה ל"קפיטליזם חדש", וביקר את מדיניותו של ראש הממשלה לשעבר שינזו אבה, שלדבריו הועילה רק לחברות הגדולות של יפן.
שתי מתמודדותאחרות על התפקיד היו סנאי טאקיצ'י (Sanae Takaichi) הנחשבת לבעלת תפיסה שמרנית מאוד, וסייקו נודה (Seiko Noda), הליברלית יותר.

2 צפייה בגלריה
ראש ממשלת יפן החדש יושיהידה סוגה Yoshihide Suga
ראש ממשלת יפן החדש יושיהידה סוגה Yoshihide Suga
ראש ממשלת יפן שהתפטר, יושיהידה סוגה
(צילום: בלומברג )