סגור

לגו מצ'פרת את העובדים אחרי זינוק של 140% ברווחים

בעקבות הסגרים הממושכים ברחבי העולם זינק הרווח הנקי של יצרנית הצעצועים הדנית במחצית הראשונה של השנה ל-954 מיליון דולר. ההנהלה: "העובדים עבדו קשה מאוד"

לגו העניקה ל-20 אלף עובדיה שלושה ימי חופש נוספים כבונוס מיוחד עבור הרווחים הגבוהים שרשמה יצרנית הצעצועים הדנית מתחילת השנה, כך דיווח "הגרדיאן". "משפחת הבעלים רוצה להודות לכל העובדים עם תוספת של שלושה ימי חופשה", נמסר בהצהרה שפרסמה החברה.

החברה דיווחה כי הרווח הנקי לששת החודשים הראשונים של השנה הסתכם ביותר מ-6.3 מיליארד קרונה דנית (954 מיליון דולר) - זינוק של 140% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. במקביל, ההכנסות טיפסו באותה תקופה ב-43% להיקף של 23 מיליארד קרונה. "זו היתה שנה יוצאת דופן עבור לגו, והעובדים שלנו עבדו קשה מאוד", נמסר עוד בהצהרת החברה. הבונוס המיוחד, שהיקפו לא פורסם, יוענק לעובדים באפריל הקרוב.
הצלחת לגו נבעה, בין השאר, מהסגרים שהוטלו ברחבי העולם וגרמו לכך שאנשים נאלצו למצוא תעסוקה במשך הזמן הממושך שבילו בבתים. לפי החברה, בין המוצרים המובילים שלהם היו מארזים של מלחמת הכוכבים והארי פוטר. החברה מציעה למכירה גם דגם של 9,090 קוביות של ספינת הטיטאניק שמחירו 629.99 דולר.
1 צפייה בגלריה
מטה לגו בילונד דנמרק
מטה לגו בילונד דנמרק
מטה לגו בדנמרק
(צילום: רויטרס)
לגו פתחה במחצית הראשונה של השנה יותר מ-60 סניפים חדשים - כ-40 מהם בסין. בעקבות זאת, עומד מספר החנויות של החברה בסין על 291 מתוך 737 החנויות שיש לה.
לגו הוקמה ב-1932 בידי קירק קריסטיאנסן והיא נותרה חברה פרטית בבעלות המשפחה. החברה מעסיקה כיום 20,400 עובדים ב-40 מדינות.