סגור

גם השמיים הם לא הגבול: קטאר איירווייז היא חברת התעופה הטובה בעולם ב-2022

בפעם השנייה ברציפות קטפה החברה את התואר, בין השאר הודות למחויבות שלה להמשיך ולטוס בשנתיים האחרונות. במקום השני דורגה אייר ניו זילנד, במקום השלישי איתיחאד איירווייז מהאמירויות, ברביעי - קוריאן אייר, ואת החמישייה הראשונה סגרה סינגפור איירליינס

תעשיית התעופה עברה שנתיים שהיו הכל חוץ משגרתיות. קודם המגפה שקרקעה מטוסים ושיתקה אותם כמעט לגמרי, ועכשיו הביקוש הגבוה שהוביל לביטולי טיסות ובלאגן כללי בשדות התעופה. בכל זאת באתר AirlineRatings.com, שעוסק בסקטור התעופה, המשיכו במסורת השנתית ופרסמו את דירוג חברות התעופה הטובות בעולם.
קטאר איירווייז זכתה בתואר זו השנה השנייה ברציפות, בין השאר הודות למחויבות שלה להמשיך ולטוס בשנתיים האחרונות. חברת התעופה הקטארית זכתה גם בתואר הטובה ביותר לטיסות ארוכות באזור המזרח התיכון ואפריקה. "ההחלטה של קטאר איירווייז להמשיך ולפעול לאורך המגפה פירושה שהיא הפכה לחברת התעופה הבינלאומית הגדולה בעולם ורשמה רווחים גבוהים – חברת התעופה הגדולה היחידה שעשתה זאת", הסביר ג'פרי תומס, העורך הראשי של הדירוג.
קריטריונים נוספים לבחירת הדירוג, מלבד רווחיות, היו גיל צי המטוסים, יוזמות סביבתיות ובטיחותיות, ביקורות הנוסעים והמוצרים המוצעים.
במקום השני דורגה אייר ניו זילנד, שאמנם שמרה על המיקום מהשנה שעברה, אך כבר חלשה על המקום הראשון במשך שש שנים. אייר ניו זילנד זכתה גם בתואר מחלקת התיירות פרימיום הטובה ביותר והטובה ביותר לטיסות ארוכות באזור אסיה והפסיפיק.
במקום השלישי דורגה חברה נוספת מהמפרץ הפרסי – איתיחאד איירוייז מהאמירויות, שגם זכתה בתואר חברת התעופה הסביבתית הטובה ביותר של השנה הודות להצבת רף מבחינת המחויבויות להפחתת פליטות. במקום הרביעי דורגה קוריאן אייר, שהוכתרה גם כחברת התובלה הטובה השנה. סינגפור איירליינס סוגרת את החמישייה. החברה הוכתרה גם כבעלת המחלקה הראשונה הטובה ביותר.
הדירוג כלל גם את 10 חברות הלואו קוסט הטובות ביותר, אך הן עצמן לא דורגו ביניהן: אליג'אנט אייר, אייר אסיה, איזיג'ט, ג'טסטאר, פלייר, פליי דובאי, ריינאייר, סקוט, סאות'ווסט ו-VietJet Air.
תומס הדגיש כי התוצאות השנה משקפות את ההשפעה המתמשכת של מגפת הקורונה על סקטור התעופה, אך לא את העלייה האחרונה בעיכובים ובביטולי טיסות. "המשבר הנוכחי בתעופה לא היה בעל תפקיד בדירוג כי זה אירוע ייחודי", הסביר והוסיף כי מרבית הבעיות הן לא אשמת חברות התעופה, אלא קשורות יותר למחסור בעובדים, לבעיות בשדות התעופה ולמזג האוויר.
10 חברות התעופה הטובות בעולם:
10. אול ניפון איירוויז, יפן
9. טורקיש איירליינס, טורקיה
8. EVA אייר, טייוואן
7. וירג'ן אוסטרליה, אוסטרליה
6. קוונטאס, אוסטרליה
5. סינגפור איירליינס, סינגפור
4. קוריאן אייר, דרום קוריאה
3. אתיחד איירווייז, אמירויות
2. אייר ניו זילנד, ניו זילנד
1. קטאר איירווייז, קטאר